شناسهٔ خبر: 75134 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ثبت نام ۴۴۰۰ نفر خانوار در طرح اقدام ملی مسکن استان قم

حسن صبوری مدیر کل راه و شهرسازی استان قم گفت: با شروع ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، ۴۴۰۰ نفر خانوار در کمتر از یک ساعت ثبت نام کرده و ظرفیت استان قم تکمیل شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری در پنجمین جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: طرح اقدام ملی تولید مسکن با هدف خانه دار کردن دهک های سه تا هفت، سیاست گذاری و طرح ریزی شده است که در روزهای اخیر اجرا و ثبت نام آن کلید خورده است.

وی افزود: استان قم به همراه استان های خراسان شمالی، جنوبی و سیستان و بلوچستان به عنوان اولین گروه، براساس اعلام قبلی از روز سه شنبه ثبت نام خود را آغاز نموده اند که ظرفیت استان قم در کمتر از یک ساعت تکمیل شد.

صبوری توضیح داد: ۴۴۰۰ نفر در این سامانه ثبت نام و کد رهگیری دریافت کرده اند که بعد از پایش و راستی آزمایی اطلاعات نفرات، مرحله دوم ثبت نام برای تکمیل ظرفیت و جبران ریزش نفرات، به زودی و از طریق سامانه صورت می پذیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ابراز داشت: سهم استان قم در طرح جامع استان ها حدود ۱۳ هزار واحد مسکونی است.

وی افزود: از این تعداد، ۲۵۰۰ واحد در بافت فرسوده و ناکارآمد و ۱۰۵۰۰ واحد در اراضی ملی احداث و تولید خواهد شد.

صبوری تصریح نمود: برای این ۱۳ هزار واحد مسکونی سیاست گذاری و برنامه ریزی شده است و در دست اقدام خواهد بود.

رییس شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان قم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: براساس دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی، تشکیل کمیته های تخصصی ذیل این شورا ابلاغ شده است و در این راستا ادارات عضو، پیشنهادهای خود را به دبیرخانه ارسال نمایند.

به گفته صبوری، هدف از تشکیل این کمیته ها، بررسی دقیق و کارشناسانه امور و حل مشکلات و معضلات حوزه راه، مسکن و شهرسازی و پیشرانی پروژه های عمرانی استان در این حوزه ها است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم در پایان گفت: نتایج جلسات کمیته ها برای تصمیم گیری در جلسات شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان مطرح می شود‌.