شناسهٔ خبر: 75159 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در جلسه اقتصاد مقاومتی لرستان مطرح شد:

پیشرفت ۳۴ درصدی پروژه راه آهن خرم آباد – دورود

ریلگذاری مدیرکل راه و شهرسازی لرستان پروژه راه‌آهن خرم آباد – دورود ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اما در دو سال اخیر به دلیل عدم تامین اعتبارات پیشرفت کندی دارد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومي اداره كل راه و شهرسازی استان لرستان، رضا خالقی صبح امروز در ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان اظهار داشت: راه‌آهن دورود- خرم‌آباد ۳۴ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است اما متاسفانه از سال ۹۷ به بعد به علت تامین نشدن اعتبارات روند اجرایی این پروژه کند شده است.

وی با بیان اینکه آزادراه خرم آباد - اراک یکی از مهمترین پروژه‌های عمرانی کشور است، افزود: پیشرفت این پروژه ۵۶ درصد بوده  اما در حوزه لرستان بیش از ۸۶ درصد پیشرفت  فیزیکی داشته است که بر اساس قول پیمانکار تا پایان سال یکی از قطعات این طرح  تکمیل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان بیان کرد: طول  پروژه آزاد راه خرم آباد به کوهدشت  ۸۵ کیلومتر بوده که در حال حاضر ۵۶ کیلومتر آن چهار خطه شده است و اگر اعتبارات آن به موقع اختصاص یابد تا هفته دولت سال آینده به جز ۶ کیلومتر، مابقی آن تکمیل می‌شود.

خالقی با اشاره به اینکه جاده شازند به ازنا یکی از مهمترین مطالبات مردمی استان است، تصریح کرد: طول این جاده ۷۰ کیلومتر بوده که ۳۵ کیلومتر آن در حوزه لرستان قرار دارد که به دنبال این هستیم ۱۸ کیلومتر از این مسیر را در دهه فجر امسال افتتاح کنیم.

وی با عنوان کردن این موضوع که کمربندی دورود یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان است، خاطرنشان کرد: با همکاری مسئولین استان مشکلات این پروژه حل شده است و امیدواریم به زودی شاهد افتتاح این طرح باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در بخش پایانی صحبت‌های خود عنوان کرد: دو پروژه استادیوم ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد و ورزشگاه بروجرد نیز ا پیشرفت فیزیکی خوبی داشته‌اند.

برچسب‌ها: