شناسهٔ خبر: 75895 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

استاندار کردستان خبر داد

خیز دولت برای اتمام راه آهن سنندج – همدان

ریلگذاری استاندار کردستان با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در مدت دو سال اخیر گفت: هماهنگی های لازم برای به سرانجام رساندن پروژه راه آهن سنندج – همدان انجام شده و با قولی که آقای نوبخت داده اند و تأکید رئیس جمهور امیدواریم انشاالله سال مالی۹۹بوق قطار در استان کردستان به صدا در بیاید .

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره كل راه و شهرسازی استان کردستان ، بهمن مرادنیا در تشریح جزئیات جلسه هماهنگی پروژه راه اهن سنندج که در محل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برگزار شده اظهار کرد: امسال خوشبختانه ۷۰ میلیارد تومان از محل ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه اعتبار تخصیص پیدا کرد و در سفر دکتر نوبخت به استان نیز قول دادند که ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دهند که این هفته ۳۰۰ میلیارد تومان در دو نوبت اعتبار تخصیص دادند.

مرادنیا ادامه داد:در حال حاضر زیرسازی سه قطعه در حال احداث ۶۳ درصد پیشرفت دارد و روسازی نیز با ۲۰۲ میلیارد تومان اعتبار به مناقصه رفته و مناقصه احداث دو ایستگاه مسافری و باری نیز با ۱۲۶ میلیارد تومان در حال انجام است.

استاندار کردستان با اشاره به سفارش تهیه ریل به فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ریالی ۹۰ میلیارد تومان ، گفت: در مجموع امسال با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته و مناقصه های برگزار شده ۴۳۰ میلیارد تومان برای پروژه راه اهن هزینه خواهد شد.

وی هم جنین از توافق با وزارت راه برای شروع عملیات اجرایی ساخت ایستگاه ها در ۲۰ روز آینده خبر داد و گفت:انشاالله در ماه آینده نیز از دو مسیر سنندج به همدان و همدان به سنندج شروع ریل گذاری را خواهیم داشت.