شناسهٔ خبر: 75914 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مديركل راه وشهرسازي استان اعلام كرد

افزایش ۱۲۰ درصدی راه‌های اصلی چهارخطه خراسان جنوبي

چهارخطه مديركل راه وشهرسازي خراسان جنوبي با اشاره به اینکه در ابتدای سال ۹۷ در مجموع ۴۹۰ کیلومتر بزرگراه یعنی معادل ۱۰ درصد راه های استان زیر بارترافیک قرار داشت، افزود: این در حالی است که متوسط کشوری این شاخص ۱۹ درصد است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات واطلاع رساني اداره كل راه وشهرسازي استان خراسان جنوبي،  جعفری درنشست خبري اظهار داشت: با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی از ابتدای سال ۹۷ تکمیل عملیات اجرایی ۶۳۰ کیلومتر راه اصلی چهار خطه برای رسیدن به متوسط کشوری تا افق ۱۴۰۲ در دستور کار قرار گرفته است که با تکمیل این محورها طول راه های اصلی چهارخطه استان با افزایش ۱۲۰ درصدی به یک هزار و ۱۲۰ کیلومتر خواهد رسید.

جعفری به آغاز عملیات اجرایی ۹۴ کیلومتر باند دوم با حضور وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: همچنین در حال حاضر ۱۷۱ کیلومتر از باندهای دوم استان در قالب هشت پروژه آماده مناقصه است.

وی اضافه کرد: از این هشت پروژه مجوز برگزاری مناقصه سه پروژه گرفته شده و پنج پروژه دیگر نیز در حال اخذ مجوز هستیم.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی از افتتاح ۱۲۴ کیلومتر باند دوم در استان طی یک سال گذشته خبر داد و گفت: با افتتاح این پروژه ها طول بزرگراه های استان ۲۷ درصد افزایش یافته است.

جعفری با بیان اینکه در حال حاضر ۷۵ کیلومتر باند دوم آسفالت شده داریم که در حالی ایمن سازی آن هستیم، بیان کرد:  ۹۰ کیلومتر دیگر نیز آماده آسفالت است.