شناسهٔ خبر: 75923 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

رییس اداره ماشین آلات و تجهیزات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان:

۴۷ دستگاه از ماشین آلات راهداری همدان فرسوده اند

آزادي رییس اداره ماشین آلات و تجهیزات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با اشاره به سن بالای ناوگان این اداره کل گفت: ۴۷ دستگاه از ماشین آلات راهداری همدان فرسوده هستند.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، آرش آزادی در گفتگویی با بیان اینکه این فرسودگی، عملیات راهداری را با مشکل مواجه کرده است، اظهار داشت: هم اکنون میانگین سن ماشین آلات سنگین این اداره کل ۲۶ سال،  نیمه سنگین ۲۷ سال و سبک ۲۵ سال است.

وی افزود: هم اکنون ۴۱۰ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات، زیر نظر راهداری استان همدان وجود دارد که از این تعداد تنها ۳۶۳ دستگاه فعال و آماده به کار است.

آزادی ادامه داد: ۳۲ دستگاه از ماشین آلات این مجموعه نیز فرسوده و از رده خارج شده اند.

رییس اداره ماشین آلات و تجهیزات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان در خصوص بازسازی ۱۸ دستگاه نیمه سنگین و سنگین این اداره کل ابراز داشت: ۸ دستگاه سنگین شامل بولدوزر، لودر و گریدر و ۱۰ دستگاه نیمه سنگین شامل کامیون، مایلر و کامیون بنز ۹۱۱ این اداره بازسازی شدند.

این مسئول همچنین از افزوده شدن ۲ دستگاه سواری در سال جاری خبر داد و تأکید کرد: برای نگهداری و بازسازی این ماشین آلات سالیانه بیش از ۶۰ میلیارد ریال نیاز است.

آزادی اضافه کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود به نظر می رسد جایگزین کردن این ماشین آلات از نظر هزینه و بهره وری همکاران از مهمترین موضوعاتی است که باید به آن توجه شود.