شناسهٔ خبر: 75964 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبرداد

رشد ۴۰درصدی ترانزیت خروجی کالا از مرزهای آذربایجان غربی

کامیون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت : ترانزیت خروجی کالا از مرزهای استان در هشت ماهه گذشته از امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل بالغ بر ۴۰ درصد رشد دارد.

 به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی ، ارسلان شكري با اعلام خبر فوق اظهار داشت : بیشترین آمار ترانزیت خروجی کالا از طریق پایانه مرزی سرو انجام گرفته است و طبق آمار میزان ترانزیت خروجی ۸ ماهه سال جاری این پایانه مرزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیر ۲۶۷ درصدی را حکایت دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی افزود : بعد از پایانه مرزی سرو بیشترین ترانزیت خروجی کالا به ترتیب از طریق پایانه های مرزی پلدشت و تمرچین انجام گرفته است.

 این مقام مسئول همچنین در مورد ترانزیت ورودی کالا از پایانه های مرزی استان گفت : در این مدت ترانزیت ورودی کالا از مبادی ورودی و خروجی استان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد نزدیک به ۳۰ درصدی را حکایت می‌کند که پایانه مرزی تمرچین بیشترین آمار ترانزیت ورودی را به خود اختصاص داده است .

 شکری در پایان به تناژ ورودی و خروجی ترانزیت اشاره کرد و اظهار داشت امسال در این مولفه نیز  شاهد رشد ۲۹ درصدی در تناژ ترانزیت ورودی کالاو ۱۷ درصدی در تناژ ترانزیت خروجی کالا بوده ایم.