شناسهٔ خبر: 75971 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اعلام كرد

ارتقا ایمنی و کیفیت آسفالت ۳۲۰ کیلومتر از راه‌های استان

معارفه مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه استان گفت : در راستای تسهیل تردد حمل و نقل جاده ای بالغ بر ۳۲۰ کیلومتر از انواع راههای استان با اجرای اقدامات راهداری گسترده ارتقا می یابد.

 به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی ، ارسلان شكري در مراسم تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه استان ضمن اشاره به خبر فوق اظهار داشت : ۹۵ درصد حمل و نقل مسافر و کالا در استان آذربایجان غربی از طریق جاده انجام میگیرد که این موضوع لزوم توجه به جاده ها و ایمن سازی آنها را دوچندان کرده است .

 دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل راههای استان ادامه داد : برای وجود حمل و نقل ایمن و روان به عنوان اساسی ترین مؤلفه توسعه اقتصادی نیازمند زیر ساخت های کارا و ایمن هستیم و توجه به این شاخصه ها در دستور کار قرار دارد.

شکری بيان داشت : آذربایجان غربی رتبه دهم شبکه معابر به لحاظ معابر روستایی ، اصلی و فرعی با اختصاص ۴.۲ درصد از کل راههای کشور به خود را داراست و در بخشی دیگر سهم ۲۵ درصدی از پایانه های مرزی کشور را با داشتن ۶  پایانه مرزی به خود اختصاص داده است .

 به گفته این مقام مسئول همچنین استان آذربایجان غربی در مسیر کریدورهای بین المللی قرار گرفته و با همسایگی با سه کشور مهم دارای ظرفیت های بالقوه لجستیکی ، گردشگری ، ترانزیتی و کشاورزی است.

 وی ادامه داد : امسال تردد مسافر از پایانه های مرزی استان بالغ بر ۴۶ درصد، تردد ناوگان مسافری ۴۹ درصد و  ناوگان باری ۱۷ درصد رشد را  نسبت به مدت مشابه سال قبل گواهی است.

 شکری گفت : به دلیل اهمیت بخش حمل و نقل و ایمن سازی محورهای مواصلاتی همزمان با اجرای  عملیات آسفالت راههای ارتباطی،  ۵۰ کیلومتر انواع علائم و حفاظ ها ، ۳۲۰ کیلومتر روکش و بهسازی و آسفالت ، بالغ بر ۳ هزار کیلومتر خط کشی وسط و حاشیه جاده  انجام شده است.

مدیر کل راهداری و حمل و جاده ای استان اظهار داشت : پیش بینی ۴۰۰ کیلومتر آسفالت راههای روستایی در قالب طرح ابرار تا پایان سال مالی ۹۸ و سرمایه گذاری افزون بر  ۱۲۰ میلیارد تومان برای توسعه و تجهیز ۶ پایانه مرزی استان از دیگر اقدامات در حال اجرا را شامل می شود.

 این مقام مسئول در پایان به اقدامات مشترک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با پلیس راه استان از جمله در هوشمند سازی راهها، بهره برداری از دوربین های نظارتی و ثبت تخلفات ، حذف نقاط پر حادثه ، گشت های مشترک ، کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل مسافری و باری ، ایمن سازی محورهای مواصلاتی اشاره کرد  و گفت : بی شک با آغاز به کار فرماندهی جدید پلیس راه استان این همکاریها بیشتر از گذشته جهت تامین جاده های ایمن و آرامش مسافرین خواهد بود.