شناسهٔ خبر: 76057 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

رزمایش ترافیکی زمستانی ۹۸ با حضور رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برگزار شد

آماده‌باش در راهداری/ زمستان ايمن در انتظار مسافران

رزمایش ترافیکی زمستانی ۹۸ معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات این سازمان در خصوص راهداری زمستانی سال ۹۸ از آماده باش کامل سازمان راهداری برای برقراری ترددهای ایمن برای سفرهای مردم در فصل زمستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا در مراسم رزمایش ترافیکی زمستانی ۹۸ گفت: با توجه به اینکه ۹۲ درصد حمل و نقل بار و مسافر کشور و بالغ بر ۸ میلیون تردد روزانه از طریق حمل و نقل جاده ای انجام می شود بنابراین مسئولیت سنگینی بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قرار دارد.

وی افزود: سازمان راهداری با توجه به مراتب فنی و تغییر و تحولات آب و هوایی در فصل زمستان و همچنین تاثیر آن بر سطح جاده ها اقدامات گسترده ای را برای راهداری زمستانی برنامه ریزی کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اقدامات انجام شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص راهداری زمستانی توضیح داد: از جمله این اقدامات می توان به تشکیل قرارگاه مرکزی حمل و نقل و راهداری زمستانی در ستاد و استان ها اشاره کرد. در همین راستا، مخلوط شن و نمک به میزان تقریبی ۸۰۰ هزار تن و دپو در پایگاه های راهداری زمستانی تهیه شده است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین یادآور شد: با پیمانکاران بخش خصوصی جهت استفاده از ماشین آلات و تجهیزات آنها در مواقع موردنیاز هماهنگی لازم صورت گرفته است و اطلاعات و فهرست و کشیک مستقر در پایگاه های راهداری زمستانی که شامل سرپرست اکیپ با شماره تلفن همراه، آموزش همکاران راهدار و اپراتورها نیز تهیه شده است.

وی افزود: تهیه و جانمایی کیسه های شن و نمک در محورهای مواصلاتی مستعد یخبندان و سردخیز به ویژه در گردنه ها به همراه اجرای تمهیدات راهداری در سطح راه ها از قبیل پاکسازی دریواسیون، دهانه پل ها، پاکسازی قنوها و ریزش برداری ها، لکه گیری ها و غیره قبل از شروع طرح راهداری زمستانی از دیگر اقدامات انجام شده برای این فصل سال محسوب می شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با مسئولان ذیربط استانی برای هماهنگی و اقدامات موردنیاز در طرح راهداری زمستانی هماهنگی صورت گرفته و ساختار جانشینی ستاد و ادارات کل در شهرستان ها تهیه شده است.

حسن نیا تصریح کرد: به کلیه نیروهای راهداری با توجه به اطلاعیه ها، اخطاریه ها و هشدارهای هواشناسی آماده باش داده شده است.

رییس سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای با بیان اینکه در طرح راهداری زمستانی امسال ۱۲۳۵۲ نفر از نیروهای عملیاتی و ستادی به کارگیری شده است، گفت: ۹۴۰ دستگاه پایگاه راهداری زمستانی، ۱۰ هزار دستگاه ماشین‌آلات راهداری و ۸۶۰۰ دستگاه ماشین‌آلات مجهز به سیستم رهیاب با قابلیت رهگیری و ۸۰۰ دستگاه دوربین نظارت تصویری، آماده ارایه خدمات در طرح راهداری زمستانی ۹۸ هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم وظیفه خود را برای فراهم‌کردن ترددهای ایمن و هماهنگی با سایر دستگاه ها خدمات بهتری را نسبت به سال گذشته به مردم شریف ایران ارایه کنیم.

گفتنی است، طرح راهداری زمستانی ۹۸ از تاریخ ۲۰ دیماه امسال آغاز می‌شود و تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.