شناسهٔ خبر: 76733 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه آهن اراک:

اراک قطب تعمیر واگن باری در کشور است

محمدرضا قربانی مدیرکل راه آهن اراک گفت: چهار هزار و ۳۰۱ واگن باری امسال در کشور تعمیر اساسی شده که ۲۵ درصد آن در اراک انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا قربانی، مدیرکل راه‌آهن اراک اظهار داشت: چهار هزار و ۳۰۱ واگن باری امسال در کشور تعمیر اساسی شده که ۲۵ درصد آن در اراک انجام شده است و استان مرکزی در زمینه تعمیرات اساسی انواع واگن باری رتبه دوم را در کشور دارد.

قربانی افزود: تعمیرات اساسی هزار و ۶۶ دستگاه انواع واگن‌های باری امسال در راه‌آهن این شهرستان به‌عنوان قطب تعمیر واگن باری کشور انجام شده است. همچنین تعمیرات اساسی ۶۶۲ دستگاه از مجموع واگن‌های باری تعمیر شده در راه‌آهن اراک به کوشش شرکت احیا صنعت و بقیه توسط واحد برفره صورت گرفته است.

مدیرکل راه آهن اراک گفت: شرکت احیا صنعت اراک با تعمیر اساسی ۱۶ درصد از انواع واگن‌های باری کشور رتبه نخست را در این زمینه به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: امسال همچنین هفت هزار و ۱۴۸ دستگاه چرخ و محور در این شهرستان تعمیر اساسی شده که ۳۳ درصد از ۲۲ هزار و ۴۰ دستگاه چرخ و محور واگن تعمیر اساسی شده کشور را شامل می‌شود و راه‌آهن اراک با تعمیر اساسی این میزان چرخ و محور رتبه دوم را در این حوزه در کشور به خود اختصاص داده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حوزه راه‌آهن اراک شامل ۴۴۱ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۱ ایستگاه را زیر پوشش دارد.