شناسهٔ خبر: 76742 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

در راه‌آهن منطقه یزد انجام می‌شود:

تست میدانی لکوموتیو مپنا map۲۴ در راه‌آهن یزد

کارخانه لکوموتیو سازی مپنا تعداد ۸ دستگاه لکوموتیو باری مپنا (map۲۴)در محور چادرملو-گندله سازی در حال انجام تست میدانی هستند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و به منظور بومی سازی و استفاده از توان متخصصان داخلی در خصوص طراحی و ساخت لکوموتیو مپنا، تعداد ۸ دستگاه لکوموتیو باری مذکور در محور چادرملو-گندله سازی در حال انجام تست میدانی و رفع معایب است.

با توجه به اینکه اداره کل راه آهن یزد مقام اول را در تناژ بارگیری به خود اختصاص داده و از لکوموتیوهای مختلف در این ناحیه استفاده می شود، و از سوی دیگر خطوط این اداره کل از شیب و فراز مختلف برخوداراست به نظر می‌رسد با چنین شرایطی، بهترین ناحیه به منظور تست لکوموتیو مپنا و رفع عیب آن است.

لکوموتیو map۲۴ دارای ۶ محور، ۱۲۸ تن وزن و بار قابل حمل آن مشابه لکوموتیو GT۲۶ پانزده دنده است و حدود یک سال است در محور اداره کل به منظور رفع عیب و اصلاحات، تردد می کنند.

اکثر معایب لکوموتیو مذکور توسط نمایندگانی از ناوگان یزد، کارشناسان نیروی کشش و دفتر مهندسی نظارت ناوگان و نمایندگان شرکت سازنده شناسایی و در حال پیگیری و رفع عیب هستند.

لازم به ذکر است شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا فعالیت خود را در سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و کارخانه شرکت مذکور مجهز به کارگاه های بوژی، بدنه، رنگ، مونتاژ و تست به منظور تولید لکوموتیو و واگن خصوصا ساخت لکوموتیو map۲۴ است.