شناسهٔ خبر: 77224 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم اعلام کرد

اجراي ۱۰ پروژه بازآفريني شهري در بافت‌های فرسوده

مدیر کل راه و شهرسازی استان قم از اجرای ۱۰ پروژه بازآفرینی شهری در سطح بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری قم، با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان قم، حسن صبوری با اشاره به این که پروژه های بازآفرینی شهری از محل اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه در حال انجام است، گفت: برگزاری مناقصات جهت انتخاب پیمانکار برای احداث پروژه های بازآفرینی شهری شامل احداث مدرسه، کلانتری، مراکز جامع سلامت و ... توسط اداره کل راه و شهرسازی استان انجام شده است.

*پروژه مدرسه شیخ آباد در محله شیخ آباد شهر قم

صبوری اظهار داشت: احداث مدرسه شیخ آباد در سکونتگاه غیررسمی، با کاربری آموزشی با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد ريال با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در شش ماه اول سال ۱۳۹۹ افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

*پروژه مدرسه ثامن الحجج (ع) در محله آذر شهر قم

صبوری در رابطه با احداث مدرسه ثامن الحجج (ع) در محله آذر در بافت فرسوده شهر قم، گفت: با مبلغ ۴۸ میلیارد ریال اعتبار، این پروژه با پیشرفت فیزیکی حدود ۱۰ درصد در حال اجرا است.

*پروژه احداث کلانتری در محله خاکفرج شهر قم

به گفته مدیر کل راه و شهرسازی استان قم پروژه احداث کلانتری ۱۳ شهر قم با اعتبار ۳۲ میلیارد هم اکنون در مرحله اجرای فونداسیون است.

 *پروژه مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) در شهرک فاطمیه شهر قم

ایشان در ادامه افزود: پروژه احداث مرکز خدمات جامع سلامت امام حسین (ع) در سکونتگاه غیر رسمی شهرک فاطمیه شهر قم با کاربری بهداشتی-آموزشی با اعتباری بالغ بر ۱۷ میلیارد ريال، سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

*پروژه مدرسه شهید ناصر شهریور در محله خیابان انقلاب شهر قم

ایشان در مورد احداث مدرسه شهید ناصر شهریور در محله خیابان انقلاب در بافت فرسوده و تاریخی شهر قم، گفت: این پروژه با کاربری آموزشی و با اعتباری حدود ۳۷ میلیارد ريال در مرحله تحویل زمین است و پیش بینی می‌کنیم تا نیمه دوم سال آینده به بهره‌برداری برسد.

*پروژه مرکز جامع سلامت خازنی در محله شیخ آباد شهر قم

صبوری گفت: توسعه و تکمیل مرکز جامع سلامت خازنی در سکونتگاه غیررسمی شیخ آباد باکاربری بهداشتی-آموزشی با اعتباری حدود ۱۱ میلیارد ريال، سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.