شناسهٔ خبر: 77286 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان خراسان رضوی خبر داد

رفع تصرف از سه اراضی ملی/ انجام دو عملیات فوری برای رفع تصرف/ ۱۵ هزار هکتار آزاد شد

yegan10-98.jpg فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان خراسان رضوی از رفع تصرف ۱۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع از اراضی ملی در شهر مشهد مقدس و شهر طرقبه طی ماه جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، بهرام خسروی با اعلام این خبر گفت: با اجرای یک حکم قضایی و دو عملیات رفع تصرف فوری در شهر مشهد و طرقبه، این یگان در دیماه سال جاری موفق به رفع تصرف ۱۴ هزار و ۸۰۰ مترمربع از اراضی ملی به ارزش ۱۶۳ میلیارد ریال شد.

وی اظهار كرد: در اجرای یک حکم قضایی که متصرف اقدام به تصرف ۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع به ارزش ریالی ۹۵ میلیارد ریال نموده بود، اراضی مذکور با تلاش همکاران یگان حفاظت اراضی و همکاری دستگاه قضایی خلع ید شد.

وی افزود: همچنین دو مورد تصرف فوری در شهرستان طرقبه شاندیز و مشهد انجام شد، که در مورد اول متصرف اقدام به تصرف زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع به ارزش تقریبی ۵۰ میلیارد ریال و در مورد دوم نیز در شهر مشهد، در منطقه بلوار نماز، متصرف اقدام به تصرف ۳۰۰ مترمربع از اراضی ملی به ارزش تقریبی ۱۸ میلیارد ریال نموده بود که بلافاصله فعالیت متصرف متوقف و نسبت به رفع تصرف فوری اراضی مذکور اقدام شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی به نقش سازنده مردم در پیشگیری از تصرف و  حفاظت از اراضی ملی و دولتی اشاره کرد و گفت: شهروندان می توانند با شماره تلفن ثابت یگان به شماره ۰۵۱۳۷۶۵۰۱۷۹ و سامانه تلفن گویای ۴ رقمی ۱۶۵۶ تماس بگیرند و هرگونه دخل و تصرف و یا تعرض و دخالت در اراضی ملی و دولتی را به یگان حفاظت اعلام كنند.

وی همچنین توصیه کرد: شهروندان گرامی برای پیشگیری از هرگونه ضرر و زیان، در زمان خرید زمین و ملک، برای اطمینان از اصالت ملک مورد نظر، از سازمان های مربوطه استعلام بگیرند چون بسیاری از افراد به صورت قولنامه ای ملکی را خریداری و بعد مشخص شده که ملک خریداری شده جزو اراضی ملی و دولتی بوده است که  این افراد علاوه بر ضرر مالی، خسارت هایی نیز پرداخت کرده اند.