شناسهٔ خبر: 77570 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و مهندسی بنادر و دريانوردی سيستان و بلوچستان خبر داد

تمديد مجوز ساخت دستك رسوب‌گير بندر صيادی بريس

پسکرانه چابهار معاون فنی و مهندسی اداره كل بنادر و دريانوردی سيستان و بلوچستان از تمدید مجوز دستک رسوب‌گیر بندر صیادی بریس توسط سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.

به گزارش پايگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ عباس آذرپيكان معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اعلام این مطلب گفت: كميته صدور مجوز سازه هاي دريايي سازمان بنادر و دريانوردي با تمديد مجوز ساخت دستک رسوب گیر بندر صیادی بریس به مدت يك سال موافقت كرد.

به گفته وی، در این راستا مدارك لازم پس از دريافت از طريق سامانه جامع مديريت و نظارت بر سواحل كشور در كميته صدور مجوز سازه هاي دريايي سازمان از ديدگاه فني و مهندسي، مهندسي سواحل، سازه دريايي و... به صورت كارشناسي بررسي شد.

معاون فني و مهندسي اداره کل بنادر و دريانوردي سيستان و بلوچستان با استناد به بند ۲۲ ماده ۳ آیين نامه سازمان بنادر و دريانوردي مصوب سال ۱۳۴۸مجلسين و الحاقيه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شوراي اسلامي، اظهار کرد: اين سازمان موظف است از ساخت و ساز يا بهره برداري از تاسيسات و تجهيزات فاقد مجوز از طريق مراجع ذيصلاح قانوني جلوگيري کند.

وی ادامه داد: با توجه به این مهم و به منظور حفاظت از خط ساحلي كشور از آسيب هاي ناشي از ساخت و سازهاي غيراصولي تاسيسات دريايي و بندري، متقاضيان طرح هاي ساحلي موظف هستند قبل از ساخت و ساز نسبت به اخذ مجوز هاي لازم از سازمان بنادر و دریانوردی اقدام کنند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی گفتنی است: بندر صيادي بریس که در ۵۰ كيلومتري شرق شهرستان چابهار واقع شده، با برخورداری از جاذبه هاي گردشگري، آب و هواي گرم و  مرطوب، مكان هاي تفريحي، ساحل زيبا و اسكله صیادی، فرصتی مناسب برای اشتغالزايي است.