شناسهٔ خبر: 77639 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان در سفر به شهرستان آران وبیدگل؛

تشریک مساعی و همکاری بین دستگاهها عامل پیشرفت پروژه ها

دکتر قاری قران علیرضا قاری قرآن: مهمترین معضل در عدم پیشرفت پروژه ها طبق برنامه، بحث عدم تامین و تخصیص منابع مالی است که مرتبط با امروز و دیروز بر نمی باشد و باید با تشریک مساعی و همکاری بین اداره های ذیربط در شهرستان و با کمک شهرداری ها بتوان بخش عمده ای از این مسائل را برطرف کرد.

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان اصفهان، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه وشهرسازی استان با همراهی معاونین این اداره کل در حوزه های مهندسی و ساخت راه‌‌ها، معماری و شهرسازی، املاک و حقوقی ، توسعه مدیریت و منابع و مسکن و بازآفرینی شهری به شهرستان آران و بیدگل سفر داشت و ضمن بازدید از پروژه‌ها و مشاهده روند اجرای آنها در نشستی که جهت رسیدگی به مسائل و مشکلات شهرستان در حوزه راه وشهرسازی با حضور فرماندار و تنی چند از مسئولین برگزار شد، شرکت کرد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان هدف از حضور خود در شهرستان‌ها را مرور مسائل و مشکلات شهرستان و پیگیری جهت رفع این مشکلات عنوان کرد و گفت: مردم ما مستحق بهترین ها هستند و تمامی پروژه‌هایی که در این شهرستان مشمول زمان شده باید اولویت بندی و مرتفع تا نتیجه آن را مردم حس کنند. 

مدیرکل راه وشهرسازی با توجه به مشکلات مطرح شده در جهت روند اجرای پروژه‌ها و وجود پروژه‌های نیمه تمام در شهرستان که مشمول زمان شده گفت: مهمترین معضل در عدم پیشرفت پروژه ها طبق برنامه، بحث عدم تامین و تخصیص منابع مالی است که مربوط به امروز و دیروز  نیست و باید با تشریک مساعی و همکاری بین اداره های ذیربط در شهرستان و با کمک شهرداری‌ها بتوان بخش عمده‌ای از این مسائل را برطرف کرد.

وی افزود: قطعا منابع و ظرفیت هایی در شهرستان وجود دارد که باید در راستای مباحث خود مجموعه شهرستان استفاده و سعی شود تا قبل از انجام و تعریف هر پروژه، منابع آن مشخص تا با مشکل اعتبارات در آینده مواجه نشود.

این مقام مسئول به ادغام مسکن و راه و امتیازات این دو در کنار هم اشاره داشت و بیان کرد: استفاده از امکانات هر یک از این دو مقوله در راستای پیشرفت پروژه ها بسیار حائز اهمیت است و با بهره گیری از امکانات هر حوزه البته در راستای قوانین و ضوابط می توان در جهت به سرانجام رساندن پروژه های خود مجموعه استفاده کرد.

قاری قرآن به طرح اقدام ملی ساخت مسکن در شهرستان گریزی زد و گفت: خوشبختانه در آران و بیدگل در مرحله اول 480 واحد سهمیه لحاظ شده که متقاضیان ثبت نام کرده اند و در شهر نوش آباد نیز از۱۰۰واحد مسکن مهری که فاقد متقاضی بوده بهره برداری می شود، این واحدها در قالب طرح اقدام ملی و با استفاده از تسهیلات این طرح به متقاضیان واگذار خواهد شد.

وی اظهار داشت : سعی می‌شود تا در تمامی شهرها که دارای اراضی دولتی هستیم این طرح را اجرا کنیم و حتی زمین هایی که امکان الحاق به محدوده دارد را نیز مصوب تا مردم از مزایای این طرح جهت خانه دار شدن بهره مند شوند، لکن در برخی از شهرها زمین دولتی موجود نیست که لازم است طبق قانون، دستگاه‌ها اراضی مازاد بر استفاده خود را به دولت بازگردانند تا در راستای این امکانات و برنامه ها و برای مجموعه خود شهرستان مورد استفاده قرار گیرند.