شناسهٔ خبر: 77865 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

عضو اتاق بازرگانی ایران:

موافقتنامه اوراسیا؛ بنادر شمالی کشور را توسعه می‌دهد/ سرمایه گذاران به بنادر شمالی کشور توجه بیشتری داشته باشند/ تقویت پسکرانه بنادر شمالی ضرورت دارد

بندر انزلی عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: موافقتنامه اوراسیا سبب می شود بنادر شمالی کشور توسعه پیدا کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدرضا عظیم نژاد درباره رشد و توسعه بنادر کشور و با اشاره به موافقتنامه اوراسیا که از آبان ماه اجرایی شده است، اظهار داشت: موافقتنامه اوراسیا سبب می‌شود بنادر شمالی کشور توسعه پیدا کنند، از سویی این امر کمک قابل توجهی خواهد کرد تا بنادر این منطقه پویا شوند.

وی ادامه داد: سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های اخیر برنامه های توسعه ای مناسبی را برای بنادر شمالی کشور داشته است و این بنادر از نظر تجهیزات نسبت به گذشته شرایط بهتری دارند.

این فعال اقتصادی گفت: با موافقتنامه اوراسیا که اجرایی شده است، سرمایه گذاران به بنادر شمالی کشور توجه بیشتری خواهند کرد، از اینرو به زودی فرصت های جدیدی برای رونق بنادر از سوی بخش خصوصی فراهم می شود.

عظیم نژاد اظهارداشت: یکی از بخش های که رونق خواهد گرفت پسکرانه بنادر شمالی است، بدین جهت امیدوارم که سرمایه گذاران سرمایه های خود را به این سمت ببرند و تولید در کنار دریا را ضرورت بدانند.

وی تاکید کرد: تولید در کنار دریا باعث خواهد شد که صادرات سودده و قیمت نهایی کالاها در بازار رقابتی ارزان تر تمام شود.

این عضو اتاق بازرگانی افزود: ضرورت توسعه پسکرانه بنادر کشور ضرورت زیادی پیدا کرده است و نباید از این مهم غافل ماند.