شناسهٔ خبر: 78099 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

به مناسبت گرامی‌داشت دهه مبارک فجر

هفت واگن جدید شرکت رجا آماده سیر شد

بهره‌برداری از ۲۱۳ واگن مسافری باری و لکوموتیو  تولید داخل به مناسبت گرامی‌داشت دهه مبارک فجر و چهل‌و‌یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، واگن‌های بازسازی و بهسازی شده جدید شرکت حمل‌و‌نقل ریلی رجا به ارزش ۲۴۰ میلیارد ریال از روز گذشته آماده سیر شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مدیرعامل شرکت حمل‌و‌نقل ریلی رجا در حاشیه بازدید معاون ناوگان و مدیران راه‌آهن ج.ا.ا از واگن‌های بازسازی شده و در حال بازسازی و بهسازی این شرکت از محل تبصره ۱۸ گفت: به حول و قوه الهی و با تلاش همکاران در شرکت نوین صنعت رجا بعد از بازسازی کامل، امروز شاهد آماده به سیر بودن تعداد ۶ دستگاه واگن مسافری نوین از نوع واگن‌های ۴ ستاره هستیم.

محمد رجبی از خصوصیات این نوع واگن‌ها به افزایش سرعت سیر از ۱۲۰ کلیومتر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت اشاره کرد و افزود: این واگن‌های دارای کوپه‌های ۴ تخته همراه با سیستم صوتی و تصویری IPTV، تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم درجه، سیستم احضار مهماندار، طراحی جدید در میزهای پذیرایی داخل کوپه (میز یک نفره) و طراحی زیبا در کوپه‌ها هستند.

وی همچنین به آماده سازی یک دستگاه واگن دیگر بعد از بازسازی در شرکت واگن پارس و آماده به سیر بودن آن نیز خاطر نشان کرد: تعداد ۵ سالن از این واگن‌های بازسازی شده ۳۲ نفره و ۲ سالن ۴۴ نفره و ارزش ریالی این بازسازی‌ها بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال است.

مدیرعامل رجا خاطر نشان کرد: در همین راستا تعداد ۳۸ دستگاه واگن پلور سبز بهسازی شده که ارزش ریالی این بهسازی نیز حدود ۳۸ میلیارد ریال است.

رجبی تغییر سیستم برق ۱۹ دستگاه واگن خود انرژی (گرمایش بخار) برای حذف واگن استیم و محدودیت سرعت ۱۲۰ کیلومتر با هزینه‌ای حدود ۷۶ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات صورت گرفته در شرکت نوین صنعت رجا برشمرد و گفت: این واگن‌ها نیز با تغییرات صورت گرفته و افزایش سرعت به ۱۴۰ کیلومتر در ساعت آماده سیر در خطوط ریلی کشور هستند.

مدیرعامل رجا افزود: انشاء ا... با همکاری و برنامه‌ریزی همکاران در راه‌آهن ج.ا.ا این واگن‌ها برای جابه‌جایی هموطنان گرامی در شبکه ریلی کشور بزودی در سیر قرار خواهند گرفت.