شناسهٔ خبر: 78124 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان خبر داد

تخلیه کشتی غلات با استفاده از انرژی برق در بندر چابهار/ صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی

چابهار مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار تخلیه کشتی غلات در بندر چابهار با بهره گیری از انرژی برق انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی درباره تخلیه کشتی با استفاده از انرژی برق در بندر چابهار، اظهار کرد: با راه اندازی پست ۲۰ کیلو ولت برق طرح توسعه بندر شهید بهشتی، زیرساخت های استفاده از انرژی برق برای تخلیه کشتی های غلات فراهم شد.

به گفته وی، با تحقق این مهم برای اولین بار تخلیه کشتی حامل گندم وارداتی در بندر چابهار با استفاده از انرژی برق و بهره مندی از مکنده های پیشرفته این بندر صورت پذیرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این تا چندی پیش عملیات تخلیه و بارگیری توسط مکنده های غلات به وسیله موتور دیزل و با مصرف سوخت انجام می شد، ادامه داد: با اتصال مکنده ها به انرژی برق علاوه بر صرفه جویی در مصرف مستقیم سوخت های فسیلی، از آلودگی زیست محیطی نیز جلوگیری می شود.

آقایی، جلوگیری از استهلاک دیزل ژنراتورهای مکنده های غلات و کاهش هزینه های نگهداری تجهیزات بندری و همچنین اتصال تجهیزات استراتژیک به انرژی برق را از دیگر مزایا و اهداف این پروژه اعلام کرد.