شناسهٔ خبر: 78238 - سرویس ریلی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل راه‌آهن خبر داد:

تولید اتوبوس ریلی با همکاری ایران خودرو دیزل

سعید رسولی مدیرعامل راه‌آهن از تولید اتوبوس ریلی با همکاری ایران خودرو دیزل خبر داد و گفت: پس از طراحی پلت فورم، فرایند ساخت به سرعت انجام می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی سعید رسولی در حاشیه مراسم بهره برداری از ۵۶ پروژه حمل و نقل ریلی و امضا تفاهم نامه میان شرکت راه آهن و شرکت ایران‌خودرو اظهار داشت: بر اساس امتیازات خاص راه آهن که موجب ارتقا بهره وری و کاهش هزینه های کارخانجات می شود تفاهم نامه ای میان این دو شرکت با هدف تسهیل حمل و نقل و خدمات لجستیکی میان طرفین منعقد شد.

وی افزود: بر اساس این قرارداد محصولات و مواد اولیه شرکت ایران خودرو با قطار جابجا می شود و همچنین با بهره برداری از اولین سوال ایران‌خودرو در آپرین بخش قابل توجهی از مایحتاج شرکت ایران‌خودرو تامین می شود.

رسولی گفت: مقرر شده مواد اولیه و تولیدات مراکز مختلف ایران‌خودرو و همچنین قطعه سازان ، مستقیم با قطار تا کارخانه جابجا شوند.

مدیرعامل شرکت راه آهن بیان داشت: ذیل این تفاهمنامه در راستای استفاده از توان حداکثری داخل، از ظرفیت و توان قطعه سازان داخلی برای تولید قطعات ناوگان ریلی استفاده می‌شود. 

وی در  ادامه از ادامه روند مذاکرات میان شرکت راه آهن و شرکت ایران خودرو دیزل برای تولید اتوبوس ریلی خبر داد و گفت: پس از طراحی پلت فورم، فرایند ساخت به سرعت انجام می‌شود. 

رسولی افزود: در ۶ روز پیش فروش بلیت قطارهای نوروزی بیش از ۴۵۰ هزار بلیت به فروش رفته است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد رشد داشته است. همچنین شاهد رشد ۹ درصدی در پیش فروش اینترنتی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: امروز شاهد بهره‌برداری از ۵۶ پروژه حمل‌ونقل ریلی در ۱۳ ناحیه را‌ه‌آهن کشور به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان با حضور وزیر راه و شهرسازی بودیم که در حوزه‌های علائم و ارتباطات،‌ اتصال خطوط آنتنی،‌ خدمات ایستگاهی انجام شد.