شناسهٔ خبر: 78628 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

براساس تفاهنامه مشترک با اداره کل آموزش و پرورش استان انجام شد

آموزش ایمنی و ترافیک به ۴۰۰ معلم سیستان و بلوچستانی

ايمني مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان گفت: ۴۰۰ معلم پرورشی مدارس حاشیه راه های استان به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان در مدارس و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی، آموزش های ترافیکی را در اسفندماه جاری فرا می گیرند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان، ایوب کرد اظهار داشت: بر اساس تفاهنامه مشترک این اداره کل با اداره کل آموزش و پرورش استان، مقرر شد برای نخستین بار آموزش های لازم ترافیکی به معلمان پرورشی مدارس در قالب یک دوره ۱۶ ساعته در چهار شهرستان زاهدان، زابل، سراوان و ایرانشهر ارائه شود.

وی افزود: براساس برآوردهای انجام شده تا پایان سال تحصیلی جاری در قالب این طرح ابتکاری، حدود ۱۵ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان مفاهیم ترافیکی را از طریق معلمان پرورشی تعلیم دیده، فرا می گیرند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: معلمانی که در این طرح ابتکاری مفاهیم ترافیکی را فرا می گیرند به عنوان سفیران ایمنی، در سنوات آینده نیز با آموزش تعداد بیشتری از آینده سازان کشور، این اداره کل را در راستای تحقق اهداف آموزشی و فرهنگی، یاری خواهند رساند.

 وی با بیان اینکه طرح ایمن سازی مدارس همه ساله توسط این اداره کل در دو بخش نرم افزاری و فیزیکی اجرا می شود، افزود: ایمن سازی نرم افزاری مدارس که به صورت آموزش مفاهیم ترافیکی، اهدای تجهیزات حاوی پیام های ایمنی نظیر نوشت افزار، بازی و کتاب های کمک آموزشی صورت می پذیرفت، از این پس با کمک معلمان پرورشی تعلیم دیده، در مدارس حاشیه راه های استان اجرا خواهد شد.

کرد در پایان تصریح کرد: علاوه بر فرهنگ سازی و آموزش، به منظور ایمن سازی تردد دانش آموزان مدارس حاشیه راه های استان، پروژه های ایمن سازی فیزیکی نیز با نصب تابلو های راهنمایی و رانندگی،  علایم افقی و عمودی شامل چراغ خطر و خط کشی عابر پیاده همه ساله توسط این اداره کل انجام می شود که این پروژه در سال جاری نیز با تحت پوشش گرفتن ۳۵ باب مدرسه و با هزینه اعتباری معادل هشت میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال درحال اجراست.