شناسهٔ خبر: 78840 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خبر داد

تمام کشتی‌ها با اجازه مسئولان بهداشتی در بنادر پهلوگیری می‌کنند/ ضدعفونی کاملا کشتی‌های مسافری و کنترل مسافران در مبدا و مقصد/ مورد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس در بنادر استان هرمزگان گزارش نشده/ اقدامات کنترلی ۲۴ ساعته در بنادر

عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: تاکنون مورد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس در بنادر استان گزارش نشده و با انجام اقدامات ۲۴ ساعته کنترلی تمام کشتی‌ها در مبدا و مقصد ضدعفونی می‌شوند.

اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، درخصوص انتقال مسافران ایرانی از بنادر کشورهای حاشیه خلیج فارس به ایران و اقدامات انجام شده در بحث جلوگیری از انتشار ویروس کرونا اظهار داشت: در این خصوص تمام شناورهای ورودی به بندر شهید باهنر در مبدأ و پیش از پهلوگیری قرنطینه شده و مسافران از سوی مسئولان بهداشتی مورد بازرسی قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به این‌که تمام کشتی‌ها پیش از ورود به بندر و پهلوگیری باید اجازه مسئولان بهداشتی بندر را داشته باشند، تصریح کرد: با هدف مقابله و پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و راه‌های حفاظت برابر آن تمامی پرسنل بنادر و تمامی نیروهای شرکت‌های خصوصی فعال در بندر شهید رجایی و باهنر با راه‌های مقابله با این بیماری آشنا و به آن‌ها آموزش‌های لازم داده شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در ادامه گفت: در کنار آموزش پرسنل، شناورهای مسافری و سالن‌های مسافری به طور مستمر ضدعفونی می‌شوند. این شرایط به نحوی است که کشتی در سفرهای داخلی و خارجی پیش از حرکت و مسافرگیری کاملا ضدعفونی شده و مسافران مورد بازرسی قرار می گیرند. این اتفاق بعد از رسیدن به مقصد باز تکرار شده و تمامی کشتی‌های مسافربری طی روز چندین بار ضدعفونی می‌شوند.

وی افزود:‌ همچنین از جمله اقدامات صورت گرفته در بنادر هرمزگان نصب بنر و توزیع بروشورهای آموزشی بوده است. این اقدام از آن جهت مهم است که در این بنادر خدمه کشتی‌های خارجی روزانه رفت و آمد داشته و میزان زیادی از رانندگان از نقاط مختلف کشور برای حمل کالا به بنادر استان ورود پیدا می کنند و به این شکل موارد پیشگیری و رعایت توصیه‌های بهداشتی گوشزد می‌شود.

عفیفی‌پور در پایان گفت: با این همه ضمن توصیه به رعایت توصیه‌های بهداشتی از هموطنان می‌خواهیم از انجام سفرهای غیرضروري اجتناب کنند و همکاری‌های لازم با مسئولان بهداشت و درمان به عمل آورند. خوشبختانه با مجموعه اقدامات انجام گرفته تاکنون مورد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس در بنادر استان مشاهده نشده و اقدامات کنترلی در بنادر کشور به شکل ۲۴ ساعته در حال انجام است.