شناسهٔ خبر: 79282 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی در افتتاحیه قطعه ۲ و ۳ آزادراه همت-کرج:

تردد در آزادراه همت-کرج از ۲۹ اسفند برقرار می‌‌شود/ ۱۰۰ معارض دلیل طولانی شدن روند ساخت پروژه

وزیر مصاحبه وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق اعلام رئیس جمهوری امکان تردد در آزادراه همت-کرج از روز پنج‌شنبه ۲۹ اسفند برقرار می‌شود و مردم می‌توانند از پس فردا در این آزادراه تردد کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در حاشیه افتتاح قطعات دو و سه آزادراه همت-کرج که صبح امروز با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد، پیشاپیش سال نو را به ملت ایران تبریک گفت و اظهار داشت: با عنایت خداوند و همت دست اندرکاران حوزه راهسازی ما توانستیم یکی دیگر از وعده‌های دولت را  با همت دست اندرکاران حوزه راهسازی خداوند محقق کردیم.

وی افزود: یکی از رنج های دائمی مردم ایران ترافیک سنگین اتوبان تهران-کرج و کرج-قزوین بوده و از تمام وزرا و مسئولینی که زحمت کشیددند تا این پروژه به ثمر نشست تشکر و قدردانی می‌شود.

اسلامی بیان داشت: قطعه یک آزادراه تهران-کرج در سال ۹۱ به بهره‌برداری رسید و قطعات دو و سه به طول  ۹.۶ کیلومتر  از پس فردا قابل عبور و مرور برای مردم خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه  «شهرداری کرج تعهد کرده که کنار گذر شمالی کرج  را به صورت آزادراه تکمیل کند» گفت: این پروژه نیز سهم بالایی در کاهش ترافیک و زمان سفر خواهد داشت.

وی یادآور شد: آزادراه همت-کرج در ۱.۵ سال گذشته ۳۰ درصد پیشرفت و بیش از ۱۰۰ معارض داشته است که با همت استانداران و ادارات کل راه و شهرسازی مشکل معارضان به عنوان علت اصلی طولانی شدن زمان پروژه برطرف شد.

وزیر راه و شهرسازی در پایان از حمایت‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو به خاطر جابجایی دکل برق فشار قوی تشکر و قدردانی کرد.