شناسهٔ خبر: 79363 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

در پیام نوروزی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی عنوان شد:

تأمین بی وقفه مایحتاج کشور از طریق حمل و نقل دریایی/ افزایش ۸ درصدی ورود کشتی های اقیانوس پیما به بنادر کشور/ قدردانی صمیمانه از زحمات جامعه دریایی و بندری/ افزایش ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر ایران

محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در پیام نوروزی خود ضمن تبریک سال جدید، از افزایش شش درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر تجاری کشور و افزایش ۲۴ درصدی واردات غیرنفتی درسال ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، متن کامل پیام نوروزی محمد راستاد؛ معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به این شرح است:

به نام خداوند بخشنده مهربان

یا مقلب قلب ما را شاد کن        یا مدبر خانه را آباد کن

نوروز ۱۳۹۹ و بهار دل انگیز را به هموطنان گرامی به ویژه دریانوردان و دریاییان سختکوش تبریک عرض می کنم و از درگاه خداوند صحت و سلامتی را برای همگان آرزومندم.

در سالی که گذشت تخلیه و بارگیری کالا در بنادر تجاری کشور ۶ درصد، ورود کشتی های اقیانوس پیما ۸ درصد و واردات غیرنفتی ۲۴ درصد افزایش یافت.

با افتخار از زحمات جامعه دریایی و بندری که در دومین سال اعمال تحریم ها تامین مایحتاج کشور از طریق حمل و نقل دریایی را بدون وقفه و با قوت و قدرت به انجام رساندند، صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.

امیدوارم آخرین سال قرن حاضر، طلیعه موفقیت های بزرگ برای ملت سرافراز ایران باشد، شاد و پیروز باشید.