شناسهٔ خبر: 79553 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

کاهش بالغ بر ۴۸ درصدی تردد وسایط نقلیه از محورهای ارتباطی آذربایجان غربی در نه روز نخست سالجاری

تا پایان نهمین روز از فروردین امسال نزدیک به یک میلیون تردد وسایط نقلیه در محورهای مواصلاتی آذربایجان غربی ثبت شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: براساس اطلاعات دستگاه‌های ترددشمار مرکز مدیریت راههای این اداره کل تا پایان نهمین روز از فروردین ماه سال جاری نزدیک به  دو  میلیون و ۲۰۰ هزار تردد وسایط نقلیه در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل از کاهش بالغ بر ۴۸ درصدی حکایت دارد.

ارسلان شکری افزود: بیشترین میزان کاهش مربوط به روزهای بعد از آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی و جلوگیری از ورود و خروج خودرو و مسافران غیربومی در روزهای هفتم، هشتم و نهم اختصاص دارد که به ترتیب شاهد کاهش ۵۰، ۶۲ و ۶۲ درصدی ترددها در این بازه زمانی تاکنون هستیم.

وی ادامه داد: ساعات ۱۷ الی ۱۸ و ۱۹ الی ۲۰ ساعات اوج تردد در محورهای ارتباطی هستند که متوسط سرعت ثبت شده توسط سامانه های هوشمند حمل و نقل جاده ای مرکز مدیریت راههای استان برابر با ۷۶ کیلومتر بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با بیان اینکه متوسط تردد ساعتی از محورهای استان نه روز نخست سالجاری در مقایسه با سال قبل از ۵۰ درصد کاهش حکایت دارد، یادآور شد: ۱۰ درصد از ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده و ۸ درصد از مجموع ترددها نیز دارای تخلف سرعت غیرمجاز بود.