شناسهٔ خبر: 79663 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد

۱۳ رفع تصرف فوری اراضی ملی در ایام نوروز ۹۹

تصرف اراضی .اصفهان  طی هفته دوم سال جدید، ۱۱ مورد اراضی ملی در شهرستان  کاشان و ۲ مورد در شهرستان نائین  رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد. 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: طبق هشدارهای اعلامی و به همت معاونت املاک و حقوقی و یگان حفاظت از اراضی این اداره‌ کل در سطح استان و با گشت زنی های انجام شده طی هفته اول نوروز هیچگونه تصرف در اراضی دولتی گزارش نشد.  

وی افزود: با هوشیاری عوامل یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در استان طی هفته دوم ایام نوروز ۱۳ مورد رفع تصرف فوری اراضی انجام شده است.  

قاری قرآن اظهار داشت: طی هماهنگی بعمل آمده در طرح نوروزی و گشت زنی ۲۴ اکیپ یگان در سطح استان تعداد ۱۱ مورد رفع تصرف فوری در تاریخ ۱۱ فروردین ماه به متراژ ۲۲۵۰ مترمربع با ارزش حدود ۱۱ میلیارد ریال در شهرستان کاشان و ۲ مورد در روزهای ۹ و ۱۲ فروردین ماه به متراژ ۲۰۰مترمربع به ارزش یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در شهرستان نائین رفع تصرف فوری از اراضی ملی و دولتی انجام شده است.  

وی ادامه داد: در این ۱۳ مورد، ۲ مورد در شهرستان نایین به صورت خاکریزی  و ۱۱مورد در کاشان  به صورت دیوار کشی و تخریب دیوار و ساختمان و اشجار انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در پایان مجدد از عموم خواست تا با استفاده از سامانه ۱۶۵۶ هر گونه تعرض به اراضی دولتی را به یگان حفاظت از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن این اداره کل گزارش کنند.