شناسهٔ خبر: 79970 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مديركل راi و شهرسازي خراسان رضوي اعلام كرد

فراخوان مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن

abak.jpeg مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي ضمن فراخوان اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن خواست تا در اجراي اين طرح ملي مشاركت نمايند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي، قدرت الله ابك با بيان اين مطلب گفت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درسال جهش تولید و پیرو دستورات ریاست محترم جمهوری پیرامون تولید مسکن و کمک به اقشار نیازمند حمایت در این حوزه ، وزارت راه و شهرسازی (اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی) در نظر دارد از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای برنامه های بخش مسکن استفاده کرده و با ایجاد هم افزایی بین بخش های مختلف، ضمن کمک به رونق کسب و کار بخش خصوصی، برنامه های بخش مسکن را اجرایی کند.

وي افزود: بر همين اساس از کلیه سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی مالک زمین در محدوده های شهرها، واحدهای مسکونی نیمه تمام و واحدهای مسکونی تکمیل شده ی آماده فروش تقاضا مي شود ضمن ارائه اسناد و مدارک مربوط به ملک مورد نظر آمادگی خود را برای مشارکت و همکاری در طرح اقدام ملی مسکن، به معاونت مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی اعلام کنند. 

مديركل راه و شهرسازي خراسان رضوي خاطر نشان كرد: در اجرای این طرح، وزارت راه و شهرسازی مشوق های لازم از جمله اعطای تسهیلات ساخت بدون سپرده یا تسهیلات خرید مسکن، معرفی متقاضی خرید واحدهای مسکونی و تأمین هزینه ساخت در طول اجرا توسط متقاضیان، امکان پیش فروش، بعضاً و در صورت امکان تغییر کاربری اراضی و ... را برای مشارکت کنندگان بخش خصوصی فراهم می‌کند.

وي اظهار كرد: جزئیات مشوق های مندرج در این آگهی پس از مراجعه و ارائه مدارک توسط مشارکت کنندگان بخش خصوصی به ایشان اعلام خواهد شد.