شناسهٔ خبر: 80010 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد

بهره برداری از دستگاه مکانیزه ضدعفونی کننده بارهوایی در فرودگاه امام خمینی (ره)

دستگاه مکانیزه ضدعفونی کردن معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: نصب تونل‌های ضد عفونی کننده برای اولین بار است که در فرودگاه‌های کشور در فرودگاه امام خمینی به منظور ضد عفونی کردن تمام بارهای هوایی در محوطه کارگو فرودگاه امام (ره) استفاده می شود.

محمدرضا کریمیان گفت: شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)  همگام با وزارت بهداشت و در راستای سیاست‌های وزارت راه و شهر سازی و تدابیر مدیر عامل شرکت از نخستین ارگان‌هایی بود که اقدامات خود را برای مبارزه با بیماری کووید ۱۹ آغاز کرد و هم اکنون در این مرحله از بحران کرونا، این شرکت با همکاری یک شرکت دانش بنیان داخلی دستگاه‌هایی را در محوطه کارگو شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) جهت مکانیزه کردن ضدعفونی به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا طراحی و نصب کرده است.

وی ادامه داد:این کار که قبلا توسط نیروی انسانی انجام می شد هم زمان بر بود و هم پرهزینه اما امروز با مکانیزه کردن این فرایند تمام مراحل ضد عفونی کردن بارهای هوایی و خودروهای حمل بار در حال انجام است .

عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: این دستگاه قابلیت ضد عفونی کردن تمامی خودروهای سواری، خودروها و تجهیزات حمل بار و همچنین بار هوایی را در مدت زمان بسیار کوتاه و با مصرف بهینه مواد ضدعفونی کننده انجام می دهد.

کریمیان افزود: پایش مسافران ورودی از لحاظ داشتن علائم ابتلا به این بیماری، ضد عفونی مستمر ناوگان تاکسیرانی، سرویس های ایاب و ذهاب، ترمینال‌ها، ساختمان‌های اداری، مسیرهای دسترسی و محاوط شهر فرودگاهی، بخشی از اقداماتی است که پس از تصویب در کمیته مبارزه با کرونا شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) که به دستور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این مجموعه تشکیل شده بود، انجام می گیرد.