شناسهٔ خبر: 80514 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان:‌

انعقاد ۵ قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در نیمه اول سال ۹۹ در بندر چابهار/رشد ۲۰ درصدی جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار/ انعقاد ۷ قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال ۹۸

بندر چابهار معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از انعقاد ۷ قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال ۹۸ و انعقاد ۵ قرارداد در دست اقدام در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسین شهدادی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه برنامه ریزی جذب بار و کالا از طریق بندر چابهار و استقبال صاحبان عمده بار و کالای کشور و همچنین اختصاص تخفیفات و مشوق هایی ویژه برای بندر چابهار توسط سازمان بنادر و دریانوردی، شاهد رشد ۲۰ درصدی جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال ۹۸ طی ۷ فقره قرارداد بودیم.

معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی استان اظهار کرد: این قراردادها به ارزش بیش از ۴۰۸ میلیارد تومان و در زمینه احداث مخازن نفتی، گازی (LPG)، قیر، احداث انبارهای چند منظوره نگهداری کالا و ایجاد سایت شستشو و ضدعفونی کامیون ها بوده است.

شهدادی با توضیح اینکه طرح های پنج قرارداد سرمایه گذاری دیگر در دست بررسی نهایی قرار دارد گفت: پیش بینی می گردد این قراردادها در نیمه اول سال جدید منجر به انعقاد شد.

او ارزش تقریبی قراردادها را ۲,۵۰۰ میلیارد ریال و در زمینه احداث مخازن فرآورده های نفتی و انبارهای چند منظوره نگهداری کالا اعلام کرد.

به گزارش اداره کل بنادر و درینوردی استان سیستن و بلوچستان، شهدادی با اشاره به صادرات محصولات یخچالی خرما، کیوی، سیب درختی و صادرات مواد معدنی از بندر چابهار و ارائه تخفیفات و مشوق های ویژه بندر چابهار در سال گذشته خاطرنشان کرد: تمرکز بر توسعه ترانزیت و افزایش بار ترانزیتی و صادرات از اهداف و برنامه های امسال این بندر است، که در این راستا می توان با توجه به ظرفیت های بندر چابهار، استمرار بازاریابی و همکاری سایر ارگان های مرتبط مسیر بار ترانزیتی کشور افغانستان را به بندر چابهار تغییر داد.