شناسهٔ خبر: 80872 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی

افزایش ۱۲ درصدی برخورداری خانوارهای روستایی از راه آسفالت در استان آذربایجان غربی

ارسلان شکری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از افزایش ۱۲ درصدی برخورداری خانوارهای روستایی از راه آسفالت در استان آذربایجان غربی در سالجاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در دیدار با فرماندار شهرستان چالدران و بازدید از پروژه های طرح ابرار این شهرستان گفت: در سال مالی ۹۸ - ۹۹ برای استان آذربایجان غربی ۴۱۵ کیلومتر طرح ابرار ( اقدام برای راههای الویت دار روستایی ) برنامه ریزی شد که از این مقدار ۱۷۰ کیلومتر آماده  و ۲۰ کیلومتر نیز آسفالت شده است و با بهبود شرایط جوی این طرح با سرعت بیشتری ادامه خواهد یافت.

ارسلان شکری افزود: با اتمام ۴۱۵ کیلومتر طرح ابرار و اتمام پروژه های آسفالت راه روستایی انتقال یافته از اداره کل راه و شهرسازی استان میزان برخورداری خانوار از راه روستایی آسفالته در استان ۱۲ درصد رشد خواهد داشت و از ۸۲ درصد فعلی به ۹۴ درصد خواهد رسید.

 

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۳۰ کیلومتر پروژه طرح ابرار در شهرستان چالدران و ۱۶ کیلومتر پروژه احداث راه آسفالته روستایی انتقال یافته از اداره کل راه و شهرسازی استان و آسفالت ۴۶ کیلومتر راه روستایی در این شهرستان، اتمام آن را گامی بزرگ در جهت ارتقا بهره مندی خانوار روستایی شهرستان چالدران از راه آسفالته دانست و از پروژه های مهم طرح ابرار این شهرستان به روستای شیخ سیلو با ۱۰ کیلومتر و پیر احمد با نزدیک به ۱۰ کیلومتر اشاره کرد.

 

گفتی است فرماندار چالدران نیز در این بازدید ضمن قدردانی از تلاشهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی خواستار توجه بیشتر مسئولین به وضعیت راههای روستایی این شهرستان با توجه به عقب افتادگی آن از شاخص های استانی و کشوری شد‌ .