شناسهٔ خبر: 80973 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

با تایید اعضای شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران انجام شد؛

تصویب طرح محدوده مجلس در شورای‏عالی شهرسازی و معماری ایران/ اختصاص خیابان‌های درون محدوده به حرکت پیاده عمومی با درنظرگرفتن ملاحظات امنیتی/ تاکید بر ضابطه‌مند کردن ساخت‌و‌‌‌ساز بناهای واقع در حریم

دومین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سال جاری طرح محدوده مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای‏عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب اعضا رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، دومین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران در سال جاری، روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و اعضای این شورا برگزار شد و "طرح محدوده مجلس شورای اسلامی" با تایید اعضای شورا به تصویب رسید.

 کاهش محدوده خانه ملت با توجه به مسائل امنیتی از سوی شورای امنیت کشور(شاک)، ملاحظات شهرداری منطقه ۱۲، دغدغه‌‏های میراثی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تعیین تکلیف حقوق شهروندی از جانب معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی و همکاری موثر مجلس شورای اسلامی تعریف و تائید شد.

 حفظ ساختمان‏های واجد ارزش پیرامون و تسهیل دسترسی مردم به ساختمان‌های میراثی ارزشمند درونمحدوده، پیش‏‌بینی فضایی برای تجمع و حضور مردم، اختصاص خیابان‌های درون محدوده به حرکت پیاده عمومی با در نظر گرفتن ملاحظات امنیتی مصوب از جمله موارد مدنظر در خصوص این طرح بود.

تاکید بر ضابطه‌مند کردن ساخت و سازهای بناهای واقع در حریم امنیتی و دوری از استعلام‌محور کردن پهنه و امتداد ریزپهنه ‏های طرح تفصیلی در پهنه‏های آزادشده ناشی از کاهش محدوده طرح از دیگر ملاحظات اعضای شورای‌عالی شهرسازی و معماری در خصوص این طرح بود.

در این جلسه همچنین بر ضرورت همکاری دبیرخانه‌های شورای امنیت ملی و شورای‌عالی شهرسازی و معماری در تدوین ضوابط حریم مجلس در جهت تعیین تکلیف ساکنان منطقه تاکید شد.