شناسهٔ خبر: 81286 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

الزام گواهی سلامت رانندگان اعزامی به ترکمنستان

فراخوان ثبت نام تسهیلات کرونا برای بخش حمل و نقل جاده ای گلستان  رئیس اداره ترانزیت و حمل و نقل بین المللی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان اعلام کرد: امکان عبور ناوگان و تردد رانندگان بین المللی از مرزها منوط به داشتن گواهی سلامت و عدم ابتلای آنها به ویروس کووید ۱۹ براساس مقررات بین المللی بهداشتی مصوب سازمان جهانی بهداشت است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی "عبدالحمید قوچاقی" گفت: این ضرورت با توجه به قرار گرفتن درآستانه بازگشایی مرزهای مشترک با کشورهای همسایه ترکمنستان و قزاقستان و غیره و حمل و بارگیری و صادرات محمولات کشاورزی استان بخصوص صادرات سیب زمینی با ناوگان جاده ای اعمال می شود.

وی اظهارکرد که طی هماهنگی بعمل آمده با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان، دو مرکزمعاینه و نمونه گیری تشخیص کووید ۱۹ و صدور گواهی صحت رانندگان بین المللی و عدم ابتلا به کرونا در مراکز  بهداشتی شهرستان های آق قلا و گنبد کاووس، آماده خدمت به شرکت های حمل ونقل بین المللی هستند.

قوچاقی ادامه داد: مدیران شرکت های حمل ونقل بین المللی لازم است رانندگان تحت پوشش را قبل از بارگیری محموله با معرفی نامه رسمی و با ذکر اطلاعات سجلی،شماره پاسپورت و درج کشور یا کشورهای هدف به این دو مرکز بهداشتی معرفی و هدایت کنند تا پس از نمونه گیری، گواهی عدم ابتلا به بیماری کرونا  آنها با متن و زبان انگلیسی صادر شود.

وی یادآورشد: این فرآیند برای هر بارخروج رانندگان بین المللی از مرزهای کشور از جمله مرزهای مشترک با ترکمنستان اجباری است.

 اداره روابط عمومی