شناسهٔ خبر: 81508 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های بین المللی تخصصی سازمان بنادر اعلام کرد:

آغاز برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی به صورت آنلاین

برنامه مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های بین المللی تخصصی سازمان بنادر گفت: آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی در سمت های نامحدود به صورت آنلاین از صبح امروز آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر مرزبان درباره برگزاری آزمون های سراسری شایستگی دریانوردی، تصریح کرد: پیرو ابلاغ شیوه نامه برگزاری آزمون های کتبی و آنلاین شفاهی سمت های نامحدود در مراکز امور دریانوردان بنادر تابعه و نیز هماهنگی ها برای اصلاح سامانه های نرم افزاری؛ برای نخستین بار آزمون های شایستگی دریانوردی در سمت های نامحدود بصورت هماهنگ و‌آنلاین برگزار شد.

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های بین المللی تخصصی سازمان بنادر افزود: این اقدام سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به نیازها و انتظارات دریانوردان و جلوگیری از تردد غیرضروری به تهران و تسهیل در امور مربوطه و همچنین به منظور تمرکز زدایی بخشی از فعالیت های ستاد صورت پذیرفته است.  

 به کفته مرزبان، در این دوره از آزمون های شایستگی تعداد ۷۲۷ نفر در ۲۵ ماده آزمونی شرکت کرده اند؛ این آزمون ها تا ۲۴ خرداد ماه و مطابق با برنامه زمان بندی ادامه خواهد داشت.