شناسهٔ خبر: 8170 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

نريمان در معارفه سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس مطرح كرد:

مسکن مهر با آورده‌های مردم ساخته می‌شود / رسانه‌ها منصفانه به انتشار اخبار مسکن مهر بپردازند

محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم معارفه سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: مسکن مهر با آورده‌های مردم ساخته می‌شود و افزایش تسهیلات نیز به منظور تسریع در اتمام پروژه‌ها و آرامش متقاضیان صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی شرکت عمران شهرهای جدید، مراسم معارفه حسین رجب صلاحی به عنوان سرپرست شهر جدید پردیس، صبح امروز سه شنبه ۱۹ خرداد با حضور مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید و جمعی از مدیران و کارکنان شرکت عمران شهر جدید پردیس، در سالن کنفرانس این شرکت برگزار شد.

محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در این مراسم با تجلیل از رجب‌صلاحی برای پذیرش این مسئولیت، طی حکمی وی را به عنوان سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس منصوب کرد.

نریمان تغییر صورت گرفته در مدیریت شرکت عمران پردیس را مثبت ارزیابی و ابراز امیدواری کرد: این تغییرات در راستای اتمام پروژه‌های مسکن مهر خواهد بود که با توجه به سوابق کاری و مدیریتی رجب صلاحی این امر محقق خواهد شد.

نریمان نیز در ادامه خطاب به رسانه‌ها گفت: هجمه انتقادها به این سمت است که چرا مسکن مهر تاکنون تمام نشده است و در این رابطه ناچار به سخن می‌شویم که مشکل از کجاست. لازم است که رسانه‌ها به مسائل و مشکلات مسکن مهر در دولت قبل هم توجه کنند و منصفانه به انتشار اخبار و اطلاعات بپردازند.

وی از رسانه‌ها و منتقدان خواست با قلم‌های آزاد و منصفانه به کمک بیایند و از جناحی اقدام کردن اجتناب کنند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تاکید کرد: اگر رسانه‌ها به متقاضیان القا کنند که پول ندهید و پروژه‌های مسکن مهر با افزایش قیمت روبرو شدند، شک نداشته باشید پروژه‌ها به اتمام نمی‌رسد؛ چراکه مسکن مهر با آورده های مردم ساخته می‌شود و افزایش تسهیلات نیز به منظور تسریع در اتمام پروژه‌ها و آرامش متقاضیان صورت گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی اذعان داشت: ما فریب کارانه با مردم حرف نمی‌زنیم. صادقانه از مشکلات پروژه‌های مسکن مهر صحبت کردیم و همانطور که در مصاحبه های قبلی هم گفتم، با فروش زمین و  تفاهم نامه با بانک مسکن و هر اقدامی که لازم باشد برای تکمیل پروژه‌های زیربنایی و روبنایی به کار خواهیم بست تا شهری مناسب با تمام امکانات و نیازهای شهروندان بسازیم؛ چراکه ما شهر ساز هستیم، نه ساختمان ساز.

نریمان افزود: مسکن مهر طرح خوبی بود، اما باید همه جوانب در نظر گرفته می‌شد و شتابزده عمل کردن دلیل بروز این مشکلات است. بحث ما این دولت و آن دولت نیست، ما باید مصلحت نظام مقدس جمهوری را در نظر بگیریم. همانطور که مقام معظم رهبری توصیه کردند.

همچنین طاهرخانی عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید و معین ویژه شهر جدید پردیس پیش از اظهارات نریمان گفت: برخی سعی دارند علت تأخیر تحویل پروژه‌های مسکن مهر پردیس را به مدیران و شیوه‌های مدیریتی شهرهای جدید ارتباط دهند، اما واقعیت این است که پروژه های مسکن مهر پردیس نسبت به دیگر پروژه‌های مشابه دیرتر کلنگ زنی شد و به دلیل مشکلات تورمی که در سال ۹۱ پیش آمد و همچنین حجم بالای ساخت و ساز در این شهر، طبیعتا تحویل واحدها در پردیس دیرتر از سایر شهرهای جدید خواهد بود.

طاهرخانی تأکید کرد: پروژه مسکن مهر پردیس با همدلی و همکاری متقاضیان، پیمانکاران، حمایت جدی دستگاه‌های خدمات رسان و شرکت عمران شهرهای جدید به انجام خواهد رسید که شرکت در همین راستا به جدیت به دنبال حل مشکلات پیش رو برای تکمیل و تحویل به موقع واحدها و ساخت شهر برای مردم است.

همچنین در این مراسم ولی پور گزارشی مختصر از فعالیت‌های خود در زمان تصدیش به عنوان مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ارائه داد و رجب صلاحی نیز در سخنانی به برنامه‌های آینده خود اشاره کرد.

رجب صلاحی ضمن تقدیر و تشکر از حسن اعتماد نریمان به منظور انتصاب وی گفت: سعی من این است که با  تلاش مضاعف خود و کمک همکاران و مردم شریف، به دور از هرگونه هیاهو و نزاع و با ایجاد همدلی و حمایت پاسخگوی تمامی انتظارات باشم.

وی تأکید کرد: باید به مسائل زیر بنایی و روبنایی مسکن مهر شهر جدید پردیس توجه ویژه شود که در این راستا  تعامل با سازمان‌ها و ارگان‌ها جهت بهبود شرایط فعلی امری ضروری و لازم است.

در پایان این مراسم حکم انتصاب سرپرستی شرکت عمران شهر جدید پردیس پس از قرائت توسط رحمانی عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید به رجب صلاحی اعطاء و با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های ولی پور قدردانی شد.

لازم به ذکر است، رجب صلاحی پیش از این مدیرکل دفتر حمل ونقل و ترافیک شرکت عمران شهرهای جدید ایران بود.

مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات کاربردی- سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، معاون مدیرکل دفتر آموزش و مطالعات کاربردی- سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، عضویت در گروه تحقیق هیئت رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت کشور، استانداری‌ها و شهرداری‌ها، رئیس کمیته طراحی سوالات ستاد مرکزی استخدام شهرداری های کشور، نماینده ستاد مرکزی استخدام شهرداری‌های کشور در استان‌های همدان، کرمانشاه، ایلام و کردستان، رابط شورای مرکزی هماهنگی قانون هدفمند سازی یارانه ها در حوزه حمل و نقل و خدمات عمرانی شهری و روستایی در استان قم، دبیر کمیته سفرهای خارجی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، عضو کمیته فنی و بازنگری مطالعات طرح ساماندهی سیستم حمل و نقل ترافیک شهری شهریار، عضو شورای سازمان عمران و بهسازی شهرداری اسلامشهر و مدیریت کنترل و نظارت شهرداری شهریار از جمله سوابق کاری رجب‌صلاحی است.

نظر شما