شناسهٔ خبر: 81755 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

توضیحات وزارت خارجه ایران درباره غرق شدن لنج باری

نامساعد بودن هوا باعث غرق شدن شناور بهبهان در بندر ام القصر شد/ هماهنگی وزارت امورخارجه برای بازگرداندن نجات یافتگان و جسد یک تبعه کشورمان

کشتی غرق شده سرکنسولگری ایران در بصره در تماس با مقام های ذیربط کشور عراق خواستار ارائه گزارش رسمی مقامات عراقی بابت غرق شدن شناور ایرانی شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی، در پی غرق شدن لنج باری بهبهان در آب‌های خور عبدالله بندر ام‌القصر عراق، سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره در تماس با مقام‌های ذیربط کشور عراق در خصوص وضعیت سرنشینان این لنج و علت غرق شدن آن گفت‌وگو و خواستار ارائه گزارش رسمی مقامات عراقی شد.

بیشتر بخوانید: شناور باری« بهبهان» در آب‌های عراق غرق شد

در همین رابطه بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که  به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوا و برخورد موج‌ها به لنج باری، بار سرامیک آن به یک سمت کشتی رانده شده و همین مسئله موجب غرق شدن شناور شده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت و سرکنسولگری ایران در عراق، هماهنگی لازم را برای بازگرداندن ۴ نجات یافته این حادثه و انتقال جسد یک تبعه کشورمان که جان خود را در این حادثه از دست داده است، در اسرع وقت انجام خواهند داد.