شناسهٔ خبر: 81874 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:

بهره برداری از اولین فریم سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی چابهار/ تردد منظم خطوط لاینر کشتیرانی در مسیر بندر چابهار

بندر چابهار مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: اولین فریم سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی چابهار به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بهروز آقایی با بیان اینکه پروژه های بندری و دریایی بندر چابهار با تراز مثبت در دست اجرا است، تصریح کرد: به منظور رونق ترانزیت و صادرات کالاهای فاسد شدنی احداث سایت کانتینر یخچالی بندر شهید بهشتی چابهار در دستور کار قرار گرفت که اولین فریم آن نیز مورد بهره برداری قرار گرفت که این مهم تاثیر بسزایی در تنوع کالاهای وارده به این بندر خواهد داشت.

وی اذعان کرد: این سایت از ۳۰ فریم تشکیل شده است که هر سازه ۱۸ کانتینر یخچالی ۲۰ فوت را پوشش می دهد، در مجموع این سایت از ظرفیت نگهداری ۵۴۰ کانتینر ۲۰ فوت یخچالی برخوردار است.

به گفته آقایی، دیگر فریم های این سایت یخچالی با سرعت در حال تجهیز و تکمیل است و به زودی شاهد بهره برداری کامل این سایت در بندر شهید بهشتی خواهیم بود.

وی با اشاره به تردد منظم خطوط لاینر کشتیرانی در مسیر بندر چابهار تصریح کرد: با توجه به موقعیت بازار پسکرانه، راه اندازی سایت نگهداری کانتیر یخچالی در رونق صادرات محصولات کشاورزی، باغی و شیلاتی تاثیر شگرفی خواهد داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: رونق بندر چابهار به عنوان دروازه اصلی توسعه استان و جنوب شرق کشور مستلزم توسعه صادرات، واردات، ترانزیت و توسعه زیرساخت های بندری است که در این راستا و همگام با اجرای طرح توسعه بندر شهید بهشتی زیرساخت های مناسب بندری و تجهیزات پیشرفته در این بندر استراتژیک تعبیه شده است.