شناسهٔ خبر: 82291 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تشریح برنامه های هفته ایمنی حمل و نقل در کرمانشاه

مدیر کل - کرمانشاه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه برنامه های هفته ایمنی حمل و نقل در استان را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه، فریبرز کرمی گفت: به مناسبت هفته ایمنی حمل و نقل اظهار داشت: هفته ایمنی به منظور فرهنگ سازی در راستای افزایش ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات جاده‌ای نامگذاری شده است.  

وی با بیان اینکه روز ۳۱ خردادماه به نام روز بدون حادثه نامگذاری شده است، افزود: همچنین روز یکم تیرماه روز مشارکت علما و روحانیون در توسعه فرهنگ ایمنی، دوم تیر ماه روز ایمنی موتورسواران، سوم تیرماه روز پویش زنان علیه سوانح ترافیکی، چهارم تیرماه روز هیئت دولت و پیام رئیس جمهور، پنجم تیر روز آموزش و مراقبت از کودکان در ترافیک و ششم تیر روز تریبون نمازجمعه نامگذاری شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: به منظور افزایش ایمنی راه‌ها و کاهش تصادفات جاده‌ای پنج دستگاه خودرو پلاک شخصی جهت کنترل نامحسوس محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه اعزام می‌شود.  

کرمی از اعزام ۲۰ دستگاه خودرو اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه و کارشناسان موضوعی جهت استقرار در پلیس راه‌های استان خبر داد.

این مسئول عنوان کرد: همچنین کارشناسان این اداره کل جهت بازرسی از شرکت‌های تعاونی حمل و نقل مسافر و پایانه‌های حمل بار اعزام می‌شود.  

وی از استقرار نیروهای راهداری در نقاط پر تصادف به منظور آگاه سازی ترافیک عبوری اشاره کرد.  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: آشکارسازی و آرام سازی ترافیک‌های عبوری در محورهای مواصلاتی استان، توزیع کتابچه و بروشور آموزشی و اقلام تبلیغی همچنین نصب تبلیغات محیطی از دیگر اقدامات انجام شده به منظور هفته ایمنی است.  

این مسئول از اجرای مانور توانایی ایمنی در سطح محورهای مواصلاتی استان خبر داد و بیان کرد: کلاه ایمنی میان راکبان موتور سوار توزیع خواهد شد، همچنین کلاس‌های آموزشی در این راستا برگزار می‌شود.