شناسهٔ خبر: 82611 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۳۰ درصد از محورهای مواصلاتی زنجان باید روکش شود

روکش آسفالت 3 زنجان-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، با بیان اینکه در سال جاری برنامه‌های خوبی در دست اجرا است، گفت: ۳۰ درصد از محورهای مواصلاتی استان باید روکش شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی ،عبدالحسین علی اکبری به طرح ملی ابرار اشاره کرد و گفت: طرح روکش آسفالت محورهای مواصلاتی استان تاکنون بیش از ۵۰ درصد رشد داشته و در سال جاری این طرح با جدیت انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری برنامه‌های خوبی در دست اجرا است، اظهار کرد: ۳۰ درصد از محورهای استان طی سال جاری با تدابیر اتخاذ شده باید روکش شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان، گفت: روکش در محورهای زنجان به دندی و زنجان به بیجار اجرا می‌شود.

علی اکبری تاکید کرد: از سال گذشته تاکنون بیش از دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هزینه شده است.

وی با بیان اینکه توجه به ایمن سازی جاده‌ها باعث کاهش تصادفات جاده‌ای شده و جلوی هزینه‌های سنگین بر جامعه و خانواده را می‌گیرد، تاکید کرد: ۷۰ درصد دلیل تصادفات در جاده‌های استان عامل انسانی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان، تصریح کرد: براساس برآوردهای انجام شده ۳۰ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری زنجان رخ می‌دهد که در این میان باید آموزش مد نظر قرار گیرد.