شناسهٔ خبر: 82757 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

آغاز آموزش توانمند سازی ساکنان محلات هدف بازآفرینی شهری

آغاز آموزش توانمند سازی محلات همدان2 معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان همدان خبر داد: مهارت آموزی ساکنان محلات هدف بازآفرینی شهری برای ارتقاء معیشت خانوارها آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی و به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان، " مجید صالحی امیر" عنوان کرد: این اداره کل در راستای توانمندیهای اقتصادی، ظرفیت سازی اجتماعی و نهادی اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و ترویجی به منظور رونق اقتصادی محلات هدف بازآفرینی شهری و ارتقاء معیشت خانوارها در این محلات نموده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل افزود: این آموزش ها با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان متناسب با نیاز این محلات به صورت رایگان در محلات خضر ، حصار امام ، دیزج ، منوچهری و جولان در شهر همدان و بر اساس مطالعات موجود با هزینه کرد اعتبارات بودجه ابلاغی برگزار می شود.

وی یادآورشد: مخاطبین این دوره ها غالبا بانوان سرپرست خانوار، جوانان جویای کار و افراد تحت سرپرستی کمیته امداد هستند که با توجه به شرایط فعلی جامعه و اپیدمی کرونا به صورت کلاسهای 6 نفره با حفظ پروتکل های بهداشتی ، سه روز در هفته در مراکز مشاوره محلات تشکیل می شود.

صالحی در پایان خاطرنشان ساخت: اولین کلاس این دوره ها در مرکز مشاوره بانوان حصار امام در حال برگزاری است که مورد بازدید قرار گرفت.