شناسهٔ خبر: 83566 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

با انعقاد سه تفاهم‌نامه؛

توسعه همکاری‌های وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی» و «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» با رویکرد مهارت‌افزایی

امضای سه تفاهم‌نامه میان وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی» و «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی» و «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» با هدف توسعه همکاری‌های آموزشی، سه تفاهم‌نامه همکاری با رویکرد مهارت‌افزایی منعقد کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، آیین امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری میان وزارتخانه‌های «راه و شهرسازی» و «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» روز شنبه، چهارم مردادماه با حضور وزیران این دو وزارتخانه برگزار شد.

بر مبنای این تفاهمنامه‌ها، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، شرکت بازآفرینی شهری ایران، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سازمان بنادر و دریانوردی با انجام همکاری‌های مشترک، زمینه توانمندسازی نیروی انسانی از طریق ارائه آموزش‌های مهارتی و شغلی را فراهم می‌کنند.

در تفاهم‌نامه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با سازمان فنی و حرفه‌ای، ارائه آموزش‌های مختلف برای رانندگان حرفه‌ای ناوگان بار و مسافر در حوزه بین‌المللی، برون‌شهری و روستایی، مدیران، متصدیان و مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل وابسته به حمل و نقل جاده‌ای مورد توجه قرار گرفته است.

در تفاهم‌نامه مشترک شرکت بازآفرینی شهری ایران با سازمان فنی و حرفه‌ای بر آموزش ساکنان  و ایجاد زمینه‌های لازم برای تربیت مربیان متخصص و کارآمد به‌منظور مهارت‌آموزی نیروی انسانی مستعد و علاقمند به حرفه‌آموزی و همچنین کارآفرینی، خوداشتغالی و احراز شغل مناسب تاکید شده است.

در تفاهم‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی با سازمان فنی و حرفه‌ای نیز، طراحی و راه‌اندازی بخش تربیت مربی صنایع دریایی و بندری، شناسایی مشاغل نو و سبز، تدوین و یکسان‌سازی استانداردهای آموزشی و آموزش نیروی انسانی، مورد توجه است.

محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، عبدالهاشم حسن‌نیا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، مهدی عبوری، مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، علی اوسط‌هاشمی،  رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای، ابراهیم صادقی‌فر، معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و علیرضا منادی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این مراسم حاضر بودند.