شناسهٔ خبر: 83591 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

برگزاری جلسه کشوری طرح اقدام ملی مسکن بصورت ویدئو کنفرانس

جلسه کشوری اقدام ملی ، اصفهان جلسه بررسی وضعیت طرح اقدام ملی مسکن، روند اجرایی و میزان پیشرفت فیزیکی آن بصورت ویدئو کنفرانس با حضور مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی ، مدیران کل راه و شهرسازی و مدیران عامل بانکهای مسکن و شهرهای جدید کشور برگزار شد. مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از احراز شرایط ۴۵هزار و ۵۰۸ نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی استان اصفهان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان) در این جلسه که صبح امروز برگزار شد علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن تشریح اقدامات انجام شده در طرح اقدام ملی مسکن استان اظهار کرد: بیش از ۷۰ هزار واحد جهت ساخت اقدام ملی در برنامه استان اصفهان پیش بینی شده است و ۴۵ هزار و ۵۰۸ نفر احراز شرایط شده اند.  

وی افزود: از کل سهمیه استان ۲۹ هزار واحد برای شهرهای بالا و زیر ۱۰۰ هزار نفر پیش‌بینی شده است که در این بخش برای ۷ هزار و ۸۳۳ واحد زمین تامین شده است و ۴۱ هزار واحد دیگر نیز برای شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی در نظر گرفته شده که در مجموع برای ۱۸هزار واحد از سهمیه این سه شهر جدید زمین تخصیص داده شده است.  

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان افزود: نکته حائز اهمیت این است که  از متقاضیان ثبت نام شده در ۵۶ شهر استان حدود ۴۵ درصد حائز شرایط فرم (ج) بودند و از این میزان ۲ درصد  تاکنون به مرحله افتتاح حساب معرفی شدند.  


وی با بیان اینکه در شهرهای جدید استان زمین به میزان نیاز جهت طرح اقدام ملی مسکن محیا است اذعان داشت: در سایر شهرهای دیگر استان نیز در صدد هستیم مشکل کمبود زمین را از طریق الحاق مرتفع نماییم.  

این مقام مسئول طی مصاحبه با کارشناس خبر نیز تصریح کرد: پیشرفت اقدام ملی در گرو واریز وجه متقاضیان مسکن در این طرح است، لذا ضروری است تمام شهروندان استان که تاکنون پیامک افتتاح و واریز وجه دریافت کرده‌اند ظرف ۲ هفته آینده نسبت به واریز وجه اقدام کنند تا در سامانه اقدام‌ملی باقی بمانند چرا که در غیر اینصورت مشمول دستورالعمل حذف از طرح خواهند شد.