شناسهٔ خبر: 85033 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان:

۲۰ پروژه حوزه بازآفرینی در استان در حال انجام است

ImageHandler (1).jpg مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۲۰ پروژه حوزه بازآفرینی با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال در استان در دست اجراست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (لرستان) رضا خالقی در مورد پروژه‌های در دست اجرا در استان بیان داشت: ۲۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد ریال در حال احداث در حوزه بازآفرینی در دست اجراست که شامل  هفت پروژه در خرم‌آباد، چهار پروژه در بروجرد، چهار پروژه در دورود، یک پروژه در کوهدشت و چهار پروژه در الیگودرز هستند.

وی گفت: به طور میانگین پیشرفت فیزیکی همه این پروژه‌ها بیش از ۵۰ درصد است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان افزود: همچنین در سال گذشته پنج پروژه در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود افتتاح شد که شامل تکمیل کانال دره غریب، احداث سالن ورزشی و بهسازی شبکه فاضلاب محله دره غریب بروجرد، احداث مرکز توسعه محله گل‌سفید به همراه دیوار حائل آن در خرم‌آباد و نیز احداث مرکز توسعه محله ناصرالدین در دورود بوده است.

خالقی گفت: در مجموع ۶.۲ میلیارد تومان اعتبار برای این پنج پروژه در شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد و دورود هزینه شده است.

وی اظهار داشت: در سالجاری نیز دو پروژه کف‌سازی خیابان‌های آیت‌الله طالقانی الیگودرز و  فردوسی خرم‌آباد با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در ادامه با اشاره به اینکه  همچنین در سال۹۷،  ۱۸۲۰ تن قیر به شهرستان‌های استان برای آسفالت محلات هدف بازآفرینی تخصیص داده شده است،بیان داشت: از این میزان قیر رایگان  که در دو مرحله بین شهرداری‌ها توزیع شده سهم خرم‌آباد ۵۰۰ تن، دورود ۳۸۰ تن ، بروجرد ۳۰۰ تن و الیگودرز ۲۴۰ تن بوده است که بخشی از این قیرها را شهرداری‌های شهرهای مذکور مصرف و مابقی را در دست اجرا دارند.