شناسهٔ خبر: 85206 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان:

مطالعه بافت‌های تاریخی خرم‌آباد و بروجرد بصورت جداگانه انجام خواهد شد

IMG_9241.JPG مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: مطالعه بافت‌های تاریخی خرم‌آباد و بروجرد بصورت جداگانه انجام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (لرستان)، رضا خالقی در مورد پروژه‌هایی که در ستاد بازآفرینی استان تعریف شده و عملیات اجرایی آنها درسالجاری آغاز می‌شود، بیان داشت: برای امسال ستاد بازآفرینی استان ۱۹ محله هدف در پنج شهرستان خرم‌آباد، بروجرد، دورود، کوهدشت و الیگودرز را برای بازآفرینی شناسایی و مدنظر قرار داده است.

وی افزود: برای شهرهای خرم‌آباد و بروجرد سند بازآفرینی و تعیین محدوده‌های ناکارآمد تهیه شده و گونه‌های کارآمد و محدوده بافت‎ها بازنگری می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: برای مطالعه تعیین محدوده‌های هدف و تدوین سند بازآفرینی شهر خرم‌آباد ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

خالقی اظهار داشت: همچنین برای بازآفرینی  محدوده‌های بافت فرسوده و ناکارآمد شهرستان بروجرد همراه با طرح تفصیلی با یک مشاور قرارداد بسته شده تا این دو پروژه را انجام دهد.

وی بیان داشت: طراحی شهری محدوده امامزاده جعفر بروجرد، محله درب دلاکان و پشت بازار از دیگر پروژه‌های ستاد بازآفرینی شهری است که عملیات اجرایی آنها امسال آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه با همکاری وزارت راه و شهرسازی مطالعه بافت‌های تاریخی خرم‌آباد و بروجرد بصورت جداگانه انجام خواهد شد، افزود: براساس مطالعاتی که داشتیم امسال بیشتر به دنبال تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام سال‎های قبل هستیم و برای امسال خیلی پروژه تعریف نکرده‌ایم.