شناسهٔ خبر: 85475 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

آزمون نظام مهندسی ساختمان استان البرز برگزار شد

البرز همزمان با سراسر کشور بیش از نه هزار وششصد نفر از داوطلبان در استان البرز در آزمون ورود به حرفه مهندسان شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (البرز) ۹۶۳۱ نفر از واجدین شرایط در آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌های فنی و معماران تجربی استان در روزهای پنج شنبه و جمعه سوم و چهارم مهر ماه جاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرکت کردند.

تقی رضایی روز پنجشنبه در بازدید از محل برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌های فنی و معماران تجربی در دانشگاه خوارزمی کرج افزود: از این تعداد ۷۲۱۲ نفر مرد و ۲۴۱۹ نفر زن در هفت رشته عمران، معماری، تأسیسات برقی و مکانیکی، شهرسازی، نقشه‌برداری و ترافیک به رقابت پرداختند.

وی گفت: افرادی که ۵۰ درصد نمره قبولی از این آزمون را کسب کنند، بعد از تائید صلاحیت به حرفه مهندسی وارد می‌شوند.

رئیس اداره توسعه مهندسی اداره کل راه و شهرسازی استان البرز گفت : این آزمون در دو حوزه دانشگاه خوارزمی در کرج و دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد برگزار شد.

مهندس سید سهیل بنی هاشمی اضافه کرد در حال حاضر بیش از بیست هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی استان البرز در رشته های هفت گانه مهندسی میباشند که از این تعداد دوازده هزار نفر دارای پروانه اشتغال به کار میباشند و پذیرفته شدگان در این آزمون پس از طی مراحل تائید صلاحیت به جمع دارندگان پروانه اشتغال خواهند پیوست .