شناسهٔ خبر: 85489 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرهنگ امیرسعید باقری تشریح کرد؛

عملکرد شش ماهه یگان حفاظت اراضی ملی استان اصفهان

سرهنگ باقری ،اصفهان فرمانده یگان حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان ضمن تشریح عملکرد ۶ ماهه این یگان، از رفع تصرف فوری ۵۳ هکتار اراضی ملی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)، "امیرسعید باقری" فرمانده یگان حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان به تشریح عملکرد ۶ ماهه یگان حفاظت اراضی ملی استان اصفهان پرداخت و گفت: با تلاش و همت عوامل یگان حفاظت اراضی راه و شهرسازی استان اصفهان، طی ۶ ماه اول سالجاری، حدود ۵۳ هکتار از اراضی ملی و دولتی استان رفع تصرف فوری و به بیت المال بازگردانده شده است. که این میزان بیش از ۴ برار دوره‌ مشابه آن در سال گذشته بوده است.  

وی با بیان اینکه ارزش ریالی اراضی بازپس‌گیری شده حدود ۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال عنوان شده است گفت این مبلغ مربوط به ۸۲ مورد گزارش تخلف و رفع تصرف است.  

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۳۴ مورد احکام قضایی دریافت شده، که از این میزان ۴ مورد خلع ید و ۳۰ مورد قلع و قمع انجام پذیرفته است.   

وی با بیان اینکه اجرای احکام برای بیش از ۱۲ هکتار اراضی دولتی انجام شده گفت: ارزش مالی این اراضی در مجموع ۷۹۰ میلیارد ریال عنوان شده است.  

باقری خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه در اولویت این اداره کل قرار دارد که از جمله این اقدامات، نصب تابلو و علائم هشداردهنده به تعداد ۱۲۰ مورد و گشت‌زنی در اراضی ملی بصورت مستمر به تعداد ۳۵۸ مورد بوده است تا مردم بدانند کدام اراضی مربوط به دولت است.  
 وی  با اشاره به اینکه استان اصفهان علاوه بر مرکز استان، ۲۲ شهرستان دارای اراضی قابل حفاظت را شامل می شود، گفت: یگان حفاظت از اراضی این استان در اجرای احکام از خوروبیابانک تا فریدونشهر و از آران و بیدگل تا سمیرم پیشتاز بوده و عملکرد مثبتی داشته است.  

فرمانده یگان حفاظت اراضی ملی راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه آشنایی کارکنان بخش حفاظت از اراضی با جدیدترین شیوه‌های حفاظتی، مراقبتی و استانداردهای علمی امری لازم و ضروری است. ادعان داشت؛ طی هماهنگی‌های بعمل آمده عوامل یگان حفاظت از اراضی این اداره‌کل به میزان ۷۶۰ نفر ساعت آموزش دیدند و در ۲۷ دوره آموزشی شرکت کردند.  

وی تصریح کرد؛ عوامل یگان حفاظت از اراضی استان براساس برنامه پیش بینی شده عمل می‌کنند و در جهت حفاظت از بیت‌المال و جلوگیری از تصرف اراضی ملی بصورت شبانه روزی و حتی در ایام تعطیل نیز به حراست و صیانت از اراضی و منابع ملی می‌پردازند.