شناسهٔ خبر: 85497 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

توزیع ۵۰۰ عددکلاه ایمنی بین موتورسواران سیستان و بلوچستان

س و ب - معاون راهداری.jpg  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از توزیع ۵۰۰ عددکلاه کاسکت بین موتورسواران شهرستان های مهرستان، سیب و سوران، سراوان و خاش در یک هفته اخیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان) تیمور باقری اظهار داشت: یکی از طرح‌های مهم حوزه حمل و نقل استان، اجرای طرح ارتقای ایمنی راکبان موتورسیکلت سوار است که هر ساله در قالب برگزاری دوره‌های آموزشی و توزیع اقلام ایمنی اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه استفاده نكردن از كلاه ایمنی در بیشتر تصادفات منجر به فوت یا جراحات های جبران ناپذیر می شود، ابراز اميدواری كرد تا با ارتقاي فرهنگ ترافيكي در سطح استان و نهادينه شدن موضوع استفاده از كلاه ايمني از سوي راكبان و ترك نشينان موتور سيكلت شاهد كاهش مصدومان، متوفيان و همچنين پيامدهاي ناگوار ناشي از آن باشيم.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان همچنین از توزیع ۱۵۰ عدد کپسول آتش نشانی به رانندگان وانت بارها شهرستان مهرستان در این مدت خبر داد و افزود: تمام تلاش همکاران ما در مجموعه بزرگ راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بر ارتقا فرهنگ و دانش ترافیک و افزایش ایمنی تردد در جاده‌های این استان معطوف است.