شناسهٔ خبر: 86255 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم خبر داد

استان قم پیشرو در طرح اقدام ملی مسکن/ الحاق اراضی ۶۳ هکتاری آیت الله بروجردی برای طرح اقدام ملی

مدیر کل قم مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: استان قم در حوزه تایید متقاضیان، واریز وجه و تامین زمین در طرح اقدام ملی جزو استان‌های پیشتاز و پیشرو محسوب می شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (قم)، حسن صبوری ضمن اعلام خبر فوق افزود: در محدوده پردیسان قم، ۳۱ هکتار از اراضی در قالب ۸ پروژه به طرح اقدام ملی مسکن اختصاص داده شده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر تمامی پروژه‌ها به مرحله اجرایی و پیشرفت فیزیکی مناسب برسند.

وی اظهار داشت: زمان تحویل پروژه از شروع تا اتمام حدود دو سال زمان پیش بینی می شود که پروژه ۱۸۰ واحدی دهلاویه (زیتون شش) تا پایان دولت دوازدهم تحویل متقاضیان منتخب خواهد شد.

صبوری با بیان این که بیش از دو هزار متقاضی تاکنون واریز وجه داشته‌اند توضیح داد: براساس مصوبه شورای مسکن استان قم، مبلغ واریز و آورده اولیه متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن استان طی دو مرحله و مبلغ ۶۰ میلیون تومان بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اعلام این که سرعت و پیشرفت احداث پروژه مسکن به آورده متقاضیان بستگی دارد، خاطر نشان ساخت: متقاضیان طرح اقدام ملی در مراحل ساخت نسبت به واریز به موقع آورده خود اقدام نمایند تا پروژه در موعد مقرر تحویل ایشان گردد.

به گفته صبوری تا کنون مبلغ ۱۱۲ میلیارد تومان توسط متقاضیان به حساب طرح اقدام ملی مسکن استان قم واریز شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: با الحاق اراضی ۶۳ هکتاری محدوده بلوار آیت الله بروجردی به طرح اقدام ملی موافقت شده است و در آینده از ظرفیت این اراضی در راستای تولید مسکن استفاده خواهد شد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: به زودی مراسم قرعه کشی اتصال متقاضیان به پروژه‌های طرح اقدام ملی استان انجام می شود.