شناسهٔ خبر: 86836 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اعلام برنامه‌های هفته ایمنی حمل‌و‌نقل در گلستان

اعلام برنامه های هفته ایمنی حمل و نقل در گلستان معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با گرامیداشت ۲۴ الی ۳۰ آبان ماه جاری بعنوان هفته ایمنی حمل و نقل و یادبود قربانیان حوادث رانندگی، برنامه های این هفته را در استان تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (گلستان) "ایوب میرشاهی" گفت: این هفته در سراسر کشور با عناوین آموزش و مراقبت از کودکان در ترافیک، یادمان قربانیان سوانح رانندگی، ایمنی موتورسواران، مشارکت علما و روحانیون در توسعه فرهنگ ایمنی، کمیسیون ایمنی راهها با حضور استاندار، حمل و نقل بدون حادثه و تریبون نماز نامگذاری شده است.

به گفته وی، در این هفته از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور برنامه ریزی شده که پیامک های متعددی با موضوعات مرتبط با هفته به تشکل ها، صنوف، انجمن ها، رانندگان،راهداران و تمام دست اندرکاران حوزه حمل و نقل در سراسر کشور و به تبع آن در استان ها ارسال شود و هماهنگی جهت تهیه و پخش کلیپ، تیزر و موشن گرافیک با موضوع ایمنی از فعالان حوزه ایمنی و ترافیک صورت گیرد.

میرشاهی ادامه داد: طراحی و نصب بنر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی راجع به هفته ایمنی و پرهیز از عوامل خطرساز منجر به وقوع تصادفات در تابلوهای تبلیغاتی، پل های عابر پیاده و مجاورت راهدارخانه ها و پایگاههای کنار جاده ای، دعوت از اساتید متخصص دانشگاهی و صاحبنظران، سمن ها و بخش غیردولتی به منظور هم اندیشی و سخنرانی با عنوان شناسایی و معرفی عوامل موثر در تصادفات استان و چگونگی پیشگیری از آنها در رسانه های استانی و نشست های مرتبط با هفته ایمنی از برنامه های دیگر این هفته است.

وی، تعیین ۱۰ اقدام شاخص استان با هدف ارتقای ایمنی و ارسال برنامه های میدانی و نشست های مدیران و نمایندگان دفاتر ستادی را از برنامه های دیگر بیان کرد.