شناسهٔ خبر: 8715 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

مجوز ۵۶ دفتر خدمات مسافرتی تعلیق شد

مرتضی دهقان مدیركل دفتر نظارت بر فرودگاهها شركت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری، گفت: در مدت سه ماهه اول سال جاری مجوز ۵۶ دفتر خدمات مسافرتی به دلیل رعایت نكردن قوانین و مقررات و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی تعلیق شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری، مرتضی دهقان گفت: با هدف نظارت بر عملكرد دفاتر و شركت های خدمات مسافرت هوایی و اطمینان از وضع و مطابقت این دفاتر با مفاد آئین نامه نظارت بر تاسیس و فعالیت دفاتر خدمات مسافرت هوایی، جهانگردی و زیارتی مصوب هیئت وزیران، همواره از كلیه دفاتر دارای مجوز از این سازمان و نمایندگان بازرسی مستمر به عمل می آید.

وی افزود: بر اساس بازرسی های به عمل آمده از دفاتر خدمات مسافرت هوایی در مدت مذكور توسط بازرسان و نمایندگان سازمان هواپیمایی كشوری تعداد ۶ فقره مجوز لغو، ۵۶ فقره مجوز تعلیق، ۶ فقره مجوز رفع تعلیق و به ۲۶۰ دفتر به دلیل رعایت نكردن قوانین و مقررات و تطبیق با آئین نامه دفاتر خدمات مسافرت هوایی اخطار داده شد.

دهقان اظهار كرد: آن دسته از دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز به فروش بلیت هواپیما هستند كه دارای مجوز از سازمان هواپیمایی كشوری باشند، برهمین اساس مسافران عزیز می توانند به منظور جلوگیری از بروز مشكلات و قابل رسیدگی بودن تخلفات احتمالی، از دفاتر خدمات مسافرت هوایی دارای مجوز معتبر از سازمان هواپیمایی كشوری بلیت هواپیما تهیه كنند و این دفاتر نیز ملزم هستند كه مجوز خود را در معرض دید مشتریان قرار دهند.

اسامی دفاتر خدمات مسافرت هوایی مجاز بر روی وب سایت این سازمان به آدرسwww.cao.ir  قرار داده شده است.

مسافران می‌توانند با شماره تلفن های ۶۱۰۲۲۳۵۵- ۶۱۰۲۲۰۱۵، تلفكس ۶۶۰۴۸۰۰۷، پست الكترونیكی www.shekayat@cao.ir و صندوق پستی ۱۷۹۸-۱۳۴۴۵ دفترارزیابی عملكرد و پاسخگویی به شكایات سازمان هواپیمایی كشوری تماس بگیرند./

نظر شما