شناسهٔ خبر: 87281 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

پیام تسلیت وزیر راه و شهرسازی درپی ترور ناجوانمردانه دانشمند ایرانی

ترور شهید فخری‌زاده نشانه عجز و ناتوانی در توقف پیشرفت ایران است

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی درپی ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری‌زاده در شب سالگرد شهادت شهيد شهرياری با تاكيد بر جنايتكار و تروريست بودن صهيونيست‌ها و آمريكايي‌ها در پیامی ضمن تسلیت به محضر مقام معظم رهبری، رئیس جمهور محترم، ملت شریف ایران و تمام جان برکفان این مرز وبوم، این اقدام صهیونیستی-امریکایی را نشانه عجز و ناتوانی در توقف پیشرفت ایران دانست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در پیام خود تاکید کرد: شهید "محسن فخری‌زاده" به عنوان مدیری انقلابی و خستگی‌ناپذیر با سوابق برجسته علمی، مديريتی و پژوهشی، استوار و محکم در مسیر توسعه کشور حرکت می‌‌کرد و اندیشه‌‌های بلند او در بخش‌‌های نوظهور و بدیع موجب شده بود که در تمام جنبه‌های پیشرفت ایران ورود کند و بتواند با دستیابی به آخرین دستاوردهای بشری، موجب تحیر دشمنان قسم خورده شود.

او با اشاره به صحبت‌های رهبران صهیونیسم درباره اين دانشمند که نشانه‌دهنده دشمنی ديرين آنها با خوداتكايی و پيشرفت ايران است ابراز داشت: قطعا راه این شهید بزرگوار توسط جوانان برومند کشور با شدت بیشتر از گذشته ادامه خواهد یافت؛ زیرا که دشمنان با این ترور ناجوانمردانه ثابت کردند که راه او درست و منطبق با اسلام و انقلاب اسلامی بوده است.

اسلامی بیان کرد: ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری‌زاده، دانشمند ارشد کشورمان، نشان می‌‌دهد که دشمنان قسم خورده و در رأس آنها، صهیونیسم بین‌الملل، از فعالیت‌‌ها و دستیابی این دانشمند بزرگ به توانمندی‌‌‌هایی که موجب اعتلای این مرز  و بوم است، نگرانند و به هرترتیبی باید جلوی پیشرفت و توسعه را بگیرند.

او افزود: ترور كور يك دانشمند، نشانه ضعف و استيصال دشمن است كه توان مقابله علمی، سياسی و حتی نظامی را ندارد و از سوی ديگر از توان هسته‌‌ای و موشكی ايران هراس دارد و اين اقدامات عاجزانه و ترورهای كور در طول تاريخ انقلاب، نتوانسته ملت ايران را از مسير پيشرفت باز دارد و برعكس موجب بالندگي و رشد شده است.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تبریک و تسلیت شهادت آن شهید والامقام و همدردی با خانواده محترم این مرد بزرگ و تمام فرزندان شهدا به‌‌‌ویژه شهدای ترور، اظهار امیدواری کرد، در پرتو رهنمودهای مقام معظم هبری و رهبری داهیانه ایشان، می‌توانیم بر دشمن زبون، غلبه کنیم و همان‌‌طور که وعده داده شده، پیروزی نزدیک است.

اسلامی در پایان بیان داشت: رجاء واثق دارم خدمات فوق‌‌العاده شهید پروفسور محسن فخری‌زاده ذخیره ارزشمندی برای او در دیوان عدل الهی خواهد بود و  بالندگی  این مرز و بوم را حمايت و تقويت خواهد کرد.