شناسهٔ خبر: 87386 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

تا هشتم آذرماه؛

حمل‌ونقل برون‌شهری ۲۷۰۰ میلیارد تومان وام کرونایی گرفت

محسن صادقی مدیرکل دفتر بهره‌وری حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: تا هشتم آذرماه سال جاری با پرداخت بیش از ۵۶ درصد از تسهیلات حمایتی دولت به شرکت‌های حمل‌ونقل برون شهری آسیب‌دیده از کرونا، میزان تسهیلات پرداختی به فعالان این بخش به دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محسن صادقی، مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی، گفت: از مجموع چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درخواستی بخش حمل و نقل برون شهری، دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به متقاضیان در بخش حمل و نقل جاده ای و  هوایی، ریلی و دریایی پرداخت شده است.

او افزود: دولت در دو بخش به حمل و نقل عمومی برون شهری تسهیلات پرداخت کرده است؛ بخش اول به‌‌طور ویژه، حوزه حمل و نقل هوایی و ریلی  هستند که آسیب بسیار شدیدی از شیوع کرونا دیدند و بخش دیگر، یعنی حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری نیز با آسیب‌های قابل‌توجهی روبرو شده است. در مجموع ۲۲۰ هزار و ۹۱۵ پرونده از سوی شرکت‌های حمل‌ونقلی برای دریافت این وام تشکیل شده که از این رقم، ۱۴۹ هزار و ۷۳۵ پرونده به ارزش دو هزار و ۷۲۱ میلیارد تومان به پرداخت رسیده و باقی پرونده‌ها نیز در فرایند پرداخت قرار دارند.

صادقی در مورد آخرین وضعیت تسهیلات ویژه شرکت‌های بزرگ حمل‌ونقل هوایی و ریلی افزود: تاکنون در بخش هوایی، از مجموع ۲۹ پرونده که درخواست بیش از دو هزار و ۵۵۳ میلیارد تومان تسهیلات داشته‌اند، پرونده ۹ شرکت به ارزش بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است. در حوزه ریلی نیز از مجموع ۶۰ پرونده متقاضیان با ارزش تقریبی ۸۷۵ میلیارد تومان، تسهیلات ۱۵ شرکت پرداخت شده که ارزش تسهیلات پرداختی به آن‌ها نیز حدود ۱۵۸ میلیارد تومان است.

این مقام مسئول ادامه داد: دیگر شرکت‌های حمل و نقل عمومی نیز که مشمول حمایت نقدی دولت شدند، مجموعا ۲۲۰ هزار و ۸۱۶ پرونده ثبت کرده‌اند که از این رقم، ۱۴۷ هزار و ۶۶۲ پرونده به ارزش ۸۸۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.