شناسهٔ خبر: 88155 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد

احداث ساختمان مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی پسابندر (MRCC) 

بندر چابهار معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از آغاز عملیات احداث ساختمان مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی پسابندر (MRCC) خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آذرپیکان درباره شروع عملیات احداث ساختمان مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی در بندر چابهار، اظهار کرد: این مرکز با متراژ ۵۴۲ متر مربع زیربنا و در ۳ طبقه با اسکلت بتنی و محوطه سازی در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع در پسابندر ساخته خواهد شد.  

آذرپیکان، برآورد اولیه هزینه های اجرایی برای احداث این پروژه را ۱۰۲۰۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: هزینه احداث این ساختمان از محل اعتبارات اندوخته (سرمایه ای) سازمان بنادر و دریانوردی تامین می شود.

معاون فنی و مهندسی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه پس از بروز هر حادثه دریایی، اولین مکانی که با آن ارتباط و تماس اضطراری برقرار می شود؛ نزدیکترین مرکز تجسس و نجات دریایی آن منطقه است تصریح کرد: ارتقای ایمنی تردد دریایی، جلوگیری از بروز حوادث احتمالی، جلوگیری از آلودگی دریایی و کمک های پزشکی و اقدامات امدادی از اهداف پروژه ساختمان مرکز فرعی جستجو و نجات دریایی پسابندر است.